07 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’da Amatör Spor Haftası başladı
Spor # 09 Ekim 2019 Çarşamba 07:22

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası kutlamaları Pazartesi günü düzenlenen yürüyüş ile başladı.

7 Ekim Pazartesi günü yürüyüş ve basketbol turnuvaları ile başlayan Amatör Spor Haftası 10 Ekim tarihine kadar çeşitli kategorilerdeki spor turnuvaları ile devam edecek.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği yürüyüşe, Lüleburgaz’da çok sayıdaki spor kulübü, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Eski Hükümet Konağı Tören Alanından başlayan yürüyüşe katılanlar, İstanbul Caddesi, İstasyon Caddesi ve Emrullah Efendi Caddesi’nden devam ederek Kongre Meydanı’nda toplandı.

“ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK”

Kongre Meydanı’nda konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Erdem, Amatör Spor Haftası’nın kişi ve kurumların spora katılımının en üst seviyede sağlanması, spor bilincinin oluşturulması için düzenlendiğini söyledi.

Erdem; “Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak olan spor, bu hafta etkinlikleri boyunca sevdirilerek tüm kesimlerce yapılması sağlanacaktır. Sporun her safhasında yetiştiren Amatör Spor Kulüplerini, her kurumun desteklemesi prensibiyle, Kaymakamlığımız başta olmak üzere Belediye Başkanlarımız ve Milli Eğitim Müdürümüz ile olduğu gibi bugün de Amatör Spor Kulüplerimizi desteklemek üzere iş birliği içerisinde olduk. Amacımız ilçemizde her branşta amatör spor faaliyetlerini geliştirmek ve emanet edilen çocuklarımıza spor yaptırmaktır.” dedi.

BASKETBOL TURNUVASI

Konuşmanın ardından saat 18.00’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde (LYFA) Basketbol turnuvası düzenlendi.

Turnuvada Lüleburgaz Best Burgaz ile Edirne DSİ takımları karşılaştı. Çekişmeli geçen müsabakayı Edirne DSİ 42-39 kazandı.

Edirne DSİ oyuncu kadrosu; Kutay Sinecikli, Can Dönümcü, Efe Hekimoğlu, Efe Alaca, Tuna Girgin, Metehan Cacık, Çağdaş Duhan, Ali Saliş, Arda Pala, Emir Alp ve Yiğithan Pehlivan.

Best Burgaz oyuncu kadrosu; Osman Efe Özkan, Caner Taştan, Ahmet Uluç Baran, Kenan Topal, Erdal Demir, Emir Ezgin, Efekan Taner ve Eymen Turunç.

Bu haber 979 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter