07 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Belediye 8 Kasım önerilerini alıyor!
“8 Kasım’ı karnaval gibi kutlayalım”
Lüleburgaz # 09 Ekim 2019 Çarşamba 07:32

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşu için kent paydaşlarıyla bir araya geldi. STK’lardan okul müdürlerine, Kent Konseyi’nden mahalle muhtarlarına kadar çok sayıda kişinin görüş bildirdiği toplantıda konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli; "8 Kasım bence Lüleburgaz’ın karnavalı olmalı. Karnaval havasında kutlanmaya devam edilmeli” dedi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi, 8 Kasım’da yapılacak Lüleburgaz’ın kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi Nikah Salonu’nda kent paydaşlarıyla bir araya geldi.

Kent değerleriyle birlikte katılımcı demokrasi şeklinde gerçekleştirilmesi planlanan 8 Kasım etkinlikleri için düzenlenen toplantıya Lüleburgaz Kent Konseyi, Lüleburgaz Müzisyenler Derneği, oda başkanları, 23 mahalle muhtarı, okul müdürleri, öğretmenler, STK’lar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Vatandaşlar 8 Kasım’da yapılması planlanan etkinlikle ilgili görüşlerini bildirirken, belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Birimi sorumluları istekleri tek tek not aldı.

“KENTLER HALKLA BİRLİKTE YÖNETİLİR”

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli, kentlerin sadece üst yönetimler tarafından değil halkla beraber yönetildiğini söyleyerek; “Lüleburgaz’da aydınlık geleceğimize hep beraber yürüyeceğiz. Başından beri demiştim, kentler sadece üst yönetimler tarafından değil hep beraber yönetilir. Ortak akıl üretebilmek için bizim bir araya gelmemiz ve dönem dönem neler yapabileceğimizi konuşmamız gerekir. Herkesin üzerine düşeni yapmasıyla birlikte doğru bir çizgide ilerleriz” dedi.

“BU TÜR TOPLANTILAR ARTMALI”

Kentle ilgili kararların alındığı bu tür toplantıların artması gerektiğini söyleyen Gerenli; “Bu tür toplantıların artarak devam etmesini talep ediyorum. Bugünkü toplantı amacımız 8 Kasım’dı. 8 Kasım bizim kurtuluş günümüz. Bizim belediyecilik hizmetleri içerisinde yapılacak en önemli hizmet geleceğe yönelik yapılan yatırımdır. Geleceğe, insana yaptığımız yatırım da bizim değerlerimizi korumak ve ileriye taşımamızla mümkün olacaktır. Lüleburgaz o yüzden bilim ve sanatla ilerleyip, ulusal bayramlarını ve kurtuluş gününü en güzel şekilde kutlayacaktır” diye konuştu.

“KARNAVAL HAVASINDA KUTLAYALIM”

Gerenli 8 Kasım’ın Lüleburgaz için tarihi bir gün olduğunu belirterek; “8 Kasım bence Lüleburgaz’ın karnavalı olmalı. Karnaval havasında kutlanmaya devam edilmeli. Bu karnaval havasını devam ettirmek de ancak sivil ve geniş bir kitlenin katılımıyla oluşur. Belediyeyi en alt seviyeye kadar herkesin ulaşacağı noktaya indirip herkesle beraber bu etkinlikleri yapmak bizi fazlasıyla mutlu eder” dedi.

“BU YILI DOLU DOLU YAŞAYAMADIK”

Gerenli, Lüleburgaz’da 4 yıldır temalı yıllar düzenlendiğini ancak bu yılın teması olan Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı’nı tam olarak yaşayamadıkları özeleştirisini yaptı.

Gerenli; “Bu yılın bir de özelliği var. Lüleburgaz 4 yıldır temalı yıllar üzerinde gidiyor. Bu yılı Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıcının 100’üncü yılı ‘Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı’ olarak ilan ettik. Maalesef 31 Mart Yerel Seçimler süreci, arkasından belediyemizin yeni yapılanmasından dolayı bu yılı tam dolu dolu yaşayamadığımızı düşünüyorum. Ama hiçbir şey bitmiş değil, temalı yıllar da başladıktan sonra Lüleburgaz’da o yıl bitmez. Üzerine koyarak çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı olacak. Bu şekilde gelecekte de gençlerimizle, çocuklarımızla, kadınlarımızla ileriye dönük yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SON BAŞVURU CUMA GÜNÜ

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Çağrı Filiz, derneklerden 8 Kasım’la ilgili istek ve taleplerini en geç Cuma günü saat 17.00’a kadar Lüleburgaz Belediyesi Tek Masa Hizmet Birimi’ne iletmelerini istedi.

 

 

 

 

Bu haber 1683 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter