10 Temmuz 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İş arayanları ve iş verenler bu fuarda
Tekirdağ # 12 Ekim 2019 Cumartesi 07:46

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Namık Kemal Üniversitesi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Tekirdağ Kariyer ve İstihdam Fuarı'nın açılışı yapıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım: “İstihdamı artırarak sadece istatistik tablolarında görülen rakamlardan ibaret bir iş yapmıyorsunuz. İnsanlara iş sağlayarak mutlu bireyler ve mutlu aileler oluşturuyorsunuz. Sanayicilerimizin asıl alkışlanması gereken yönü budur. Tabi ki üretim olacak tabi ki satış ihracat olacak. Ama bu arada mutlu aileler olacak toplum daha mutlu olacak işte biz bu istihdam fuarı ile buna dikkat çekmeye çalışıyoruz. Böylece mutlu olmak isteyen insanlarla mutlu etmek isteyen insanları bir araya getiriyoruz ve sonunda katlanarak büyüyen bir toplum ortaya çıkıyor” dedi.

Törende konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise: “Drdüncüsünü düzenlediğimiz fuar, işbirlikçi kurumlarımızla beraber, Tekirdağ'ın üretimde ilk 5'e girebilmesiyle amacıyla yaptığımız çalışmalardan bir tanesi. Geçtiğimiz haftalarda da bir fuar düzenlemiştik. Tekirdağ'da bu tür fuarlara öncülük ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarda amacımız mezun olan öğrencilerimizin gidebileceği alanlar, fabrikalar nelerdir, bunları göstermek. Geçtiğimiz yıl 3 buçuk milyon lira ile üniversitelerimize kariyer merkezi kuruldu. Bu arkadaşlarımız daha sonra meslek liselerinde eğitim vermeye başladılar. Sonrasında öğrencilerimiz işe girerken nasıl avantajlı konuma gelebileceğini ve hangi iş sektörüne başvuruda bulunabileceğini öğrendiler. İstiyoruz ki buradan mezun olan öğrenci buradaki fabrikalarda çalışsın ve Tekirdağ'ın ekonomisine katkı sağlasın. Fabrikalarımızı öğrencimizin ayağına getirerek, onların birbirlerini anlamalarını, dertlerini dinlemelerini, kaynaşmalarını istiyoruz. Fuarımız her geçen gün büyüyor. İlk etapta 50-60 firma sayısı şimdilerde 120'yi buldu. İnşallah önümüzdeki yıl 150'yi aşkın firma bu fuarda yer alacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından bölgede en çok çalışanı olan, istihdamını en çok arttıran, kadın istihdam oranı en fazla olan ve engelli açığı bulunmayan işletmelere ödülleri verildi.

Sonrasında fuarın açılışı yapıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından mehter takımı gösterisi ve halk oyunları gösterisi yapıldı.

 

 

Bu haber 2017 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter