02 Aralık 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 24 Ekim 2019 Perşembe 07:34

2019/103 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Yılmaz Mahallesi, 236 Ada, 29 Parsel Noda tapuya kayıtlı, I Blok, Zemin Kat, 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, işyeri vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır Hali hazırda Dava konusu parsel, köşe parsel olup; Lüleburgaz Belediyesi,Yılmaz Mahallesi sınırlarındadır. Muhit olarak iyi bir bölgede değildir. Bu durum taşınmazın kıymetine olumsuz yönde etki etmektedir. Lüleburgaz deresinin 30 metre uzağında konumlanmaktadır.Çarşı Konakları sitesinin olduğu parsel Nalbant 2. Ara Sokak ve Değirmen Caddesine cephelidir. İmar planında hemen yanında park alanı bulunmaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık 635 m mesafededir. Şehir merkezine ulaşım minibüs hatlarıyla ve yürüyerek sağlanmaktadır. Ticaretin gelişmiş olduğu Çeşme Meydanı olarak adlandırılan meydana çok yakın konumdadır. Bu durum dairenin kıymetine olumlu yönde etki etmektedir. Taşınmazın çevresinde genellikle beş katlı konut yapılaşmaları yer almaktadır. Dava konusu taşınmazla ilgili herhangi bir kısıtlayıcı (sit alanı, heyelan, deprem hasarı) durum bulunmamaktadır. Düz bir topografik yapıya ve kırıklı bir geometriye sahiptir. Taşınmaz üzerinde yapımına 2014 yılında başlanan, bir adet bodrum, 1 adet zemin ve 3 adet normal kattan oluşan 4 yaşında III. Sınıf B gurubu 12 bloktan oluşan binadan oluşan Çarşı Konakları sitesi bulunmaktadır. Sitenin açık ve kapalı otoparkı, güvenliği, havuzu ve peyzaj düzenlemesi bulunmaktadır. Değerlemeye konu taşınmaz D blokta zemin katta yer almaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplı, dış cephe duvarları mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Dava konusu bağımsız bölüm tek mahalden oluşmaktadır ve yüzölçümü 87,00 m2 dir. Cephesi alüminyum doğramadandır. Zemin kaplamaları seramik olup duvarları saten alçılı ve boyalıdır.

Adresi                          : Yılmaz Mahallesi, Çarşı Konakları I Blok, No:11 / 6B Lüleburgaz/KIRKLARELİ

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediyesi İmar bölümünden alınan bilgiye göre ayrık nizam 5 katlı konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 141.396,05 TL, KDV Oranı         : %8, Yüzölçümü      : 87 m2  , Arsa Payı  : 1/249

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 27/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası, 2. Satış Günü       : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Yılmaz Mahallesi, 236 Ada, 29 Parsel Noda tapuya kayıtlı, I Blok, Zemin Kat, 3 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, işyeri vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Dava konusu parsel, köşe parsel olup; Lüleburgaz Belediyesi,Yılmaz Mahallesi sınırlarındadır. Muhit olarak iyi bir bölgede değildir. Bu durum taşınmazın kıymetine olumsuz yönde etki etmektedir. Lüleburgaz deresinin 30 metre uzağında konumlanmaktadır.Çarşı Konakları sitesinin olduğu parsel Nalbant 2. Ara Sokak ve Değirmen Caddesine cephelidir. İmar planında hemen yanında park alanı bulunmaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık 635 m mesafededir. Şehir merkezine ulaşım minibüs hatlarıyla ve yürüyerek sağlanmaktadır. Ticaretin gelişmiş olduğu Çeşme Meydanı olarak adlandırılan meydana çok yakın konumdadır. Bu durum dairenin kıymetine olumlu yönde etki etmektedir. Taşınmazın çevresinde genellikle beş katlı konut yapılaşmaları yer almaktadır. Dava konusu taşınmazla ilgili herhangi bir kısıtlayıcı (sit alanı, heyelan, deprem hasarı) durum bulunmamaktadır. Düz bir topografik yapıya ve kırıklı bir geometriye sahiptir. Taşınmaz üzerinde yapımına 2014 yılında başlanan, bir adet bodrum, 1 adet zemin ve 3 adet normal kattan oluşan 4 yaşında III. Sınıf B gurubu 12 bloktan oluşan binadan oluşan Çarşı Konakları sitesi bulunmaktadır. Sitenin açık ve kapalı otoparkı, güvenliği, havuzu ve peyzaj düzenlemesi bulunmaktadır. Değerlemeye konu taşınmaz D blokta zemin katta yer almaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplı, dış cephe duvarları mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Dava konusu bağımsız bölüm tek mahalden oluşmaktadır ve yüzölçümü 131,00 m2 dir. Cephesi alüminyum doğramadandır. Zemin kaplamaları seramik olup duvarları saten alçılı ve boyalıdır.

Adresi                          : Yılmaz Mahallesi, Çarşı Konakları I Blok, No:11 / 6A Lüleburgaz/KIRKLARELİ

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediyesi İmar bölümünden alınan bilgiye göre ayrık nizam 5 katlı konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 195.846,05 TL, KDV Oranı         : %8, Yüzölçümü      : 131 m2  , Arsa Payı            : 1/249

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 27/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası

2. Satış Günü              : 23/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

 

 

 

 


 


 

 

 

 

Bu haber 722 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter