01 Haziran 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kırklareli’de Tarım OSB toplantısı
Kırklareli # 08 Kasım 2019 Cuma 07:43

 Kırklareli Valiliği himayesinde yürütülen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışma toplantısı düzenlendi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya, Oda Başkanı Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Uzmanı Mehmet Karaman, Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Emre Beji katıldı.

Ilık, konuşmasında, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin Kırklareli'nde özellikle aile işletmeleri tarafından yapılan süt sığırcılığı faaliyetlerinin geliştirilmesi için büyük önem taşıdığını belirtti.

İhtisas OSB'sinin Kavaklı beldesinde bin dönümlük bir arazi üzerine kurulacağını aktaran Ilık, bölgede süt sığırcılığı alanında modern aile işletmelerine yüksek standartlarda süt sığırcılığı ve süt ürünleri üretimi yapma imkanı sağlayacağını söyledi.

Türkiye çapında süt sığırcılığı alanında örnek teşkil edeceğini aktaran Ilık, "Kırklareli'nin bütün ilçe ve köylerinden bulunan hayvancılık işletmelerinin devletin destekleri ile ölçek büyüterek bu bölgede yer almasını ve yüksek standartlarda ve verimlilikte üretim yapan aile işletmelerine dönüşmesini amaçlanıyor" dedi.

Şahin de İhtisas OSB'sinin bitkisel ve hayvansal üretimin teşviki amacıyla kurulacağını kaydetti.

AA

Bu haber 290 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter