13 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Deveçatağı’nda ‘aromatik bitki’ ilgisi
Deveçatağı köyünde açılan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursuna 29 kursiyer kayıt yaptırdı. Kursun sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.
Lüleburgaz # 08 Kasım 2019 Cuma 07:50

Haber Merkezi

Kırsal alanda üretime yoğun emek ile katılan kadın üreticilerin bilgi ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla, Deveçatağı köyünde "Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği" kursu açıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği kapsamında açılan kursa 29 kursiyer kayıt yaptırdı.

19 Kasım’a kadar devam edecek kursta, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin yanında kursiyerlerin talepleri doğrultusunda, toprak, bitki besleme, toprak analizi, hastalık ve zararlılar konularında da bilgilendirme yapılacak, kursun sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.

Kursun 4 Kasım’daki açılışına İl Tarım ve Orman Müdürü Funda Eylem Özel ve İşkur İl Müdürü Aytaç Babalıoğlu da katılarak, kırsal alanda üretim yapmak isteyen üreticilere kurumları adına her türlü desteğin verileceğini belirttiler.

 

Bu haber 1082 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter