20 Ocak 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
700 öğrenci ‘maske’ taktı!
 ‘Yanınızdayız güçlü savaşçılar’
Lüleburgaz # 09 Kasım 2019 Cumartesi 09:25

Lüleburgaz Atatürk İlkokulu öğrencileri, lösemiye dikkat çekmek için okul çıkışında maske takıp sloganlarla lösemi hastası yaşıtlarına moral verdi.

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Atatürk İlkokulu öğrencileri, Cuma günü lösemiye dikkat çekmek adına anlamlı bir etkinliğe daha imza attı.

Okul çıkış saatinde bahçede toplanan 700 öğrenci ve okul öğretmenleri, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla LÖSEV’in düzenlediği “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” kampanyasına destek verdi.

Okulun Sınıf Öğretmeni Helin Çelik’in yürüttüğü e-Twinning projesi kapsamında çocukların da farklı haklara ve ihtiyaçlara sahip oldukları noktasından hareket eden öğrenciler, lösemili çocukların mikroptan korunmak için taktıkları maskeleri ağızlarına geçirip ellerindeki pankartlarla farkındalık yarattı.

Öğrenciler, ‘Lösemi değil iyilik bulaşıcıdır’, ‘Yanınızdayız güçlü savaşçılar’, ‘Maskemi takarım hayata umutla bakarım’, ‘Kan ver hayat ol’ gibi sloganları yazdıkları pankartları kaldırarak mesaj verdi.

Öğrencilere, okul öğretmenleri ve idareciler de destek verdi.

“BİZİ İZLEYİP MORAL BULMALARI İÇİN”

Öğretmen Helin Çelik; “Her yıl Kasım ayının ilk haftası Lösemili Çocuklar Haftası olarak kutlanıyor. Bizler de maskelerimizle, broşürlerimizle, kartonlarımızla, sloganlarımızla buradayız. Lösemili çocukların bu hastalıkta yalnız kalmamaları için, hastanede, yataklarında bizi izlemeleri, moral bulmaları için onların bugün yanlarında olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

Etkinlikte daha sonra lösemiye dikkat çekmek için her sınıfın belirlediği sloganlar hep bir ağızdan okundu.

 

 

Bu haber 760 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter