20 Ocak 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgazspor’da şok istifa!
Lüleburgazspor’da 3 hafta önce Hasan Al’ın istifasının ardından görevine başlayan Doğukan Güçlü Yorulmaz da görevinden istifa etti.
Lüleburgaz # 09 Kasım 2019 Cumartesi 09:26

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgazspor’a yaklaşık 3 hafta önce Almanya’dan gelen genç hoca Doğukan Güçlü Yorulmaz, 7 Kasım Perşembe günü saat 17.00 sıralarında kulübünden istifa ettiğini duyurdu.

Perşembe günü istifasından yaklaşık 6 saat sonra sosyal medya hesabı üzerinden istifa nedenini paylaştı. bir açıklama yapan Yorulmaz; “Bu takımın kimyasını bozan kişilerden dolayı istifa ediyorum. Çalışmak için, iyi işler yapmak için buradaydık ama doğru ve disiplinli işi sevmeyen şahıslar hemen rahatsız oldu. Benim bir stilim var. Benim bir futbol anlayışım var” dedi.

“KENAN BAŞKAN YOLLAMADI BEN İSTİFA ETTİM”

Yorulmaz, kendisi hakkında bir basın organında çıkan habere vurgu yaparak; “Benimle ilgili çıkan yanlış haberlere tepkimi veririm. Yalan ve boş konuşma olmasın. İlk olarak Lüleburgaz dışında bir spor gazetesi yazarının yazdığı yazı şaşkına uğrattı beni. Yalan haber. Beni Kenan Başkan yollamadı, ben kendi dileğimle istifamı açıkladım. Beni çekemeyen çok kişi var. Allah kimin doğru, kimin yanlış olduğunu çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

“IRKÇILIĞA MARUZ KALDIM”

Yorulmaz, kendisine ırkçılık yapıldığını iddia ederek şöyle devam etti; “Bu takımda bana karşı çalışan, bu camianın değerlerini bilmeyen bir kaç kişi var. Bir de ırkçılığa maruz kaldım. Hem de ben Almanya'da doğdum ve büyüdüm diye. Yorumsuz, yorum yapmıyorum. Bu nasıl zihniyet?”.

“BU KADAR BASİT VE KOLAY BİR SİSTEM UYGULANDI”

Yorulmaz; “Ben 14 Ekim 2019 tarihinde Lüleburgazspor’a Teknik Sorumlusu olarak başlamışım ve başarılı bir şekilde işimizi yaptık bu kısa sürede. Dünyanın her ucunda tecrübe toplayıp kendi stilimi bulmuş bir teknik direktörüm. Bizim hedeflerimiz belliydi. Küçük ekmek yapmak değil, güzel, olumlu işler yapmak istedik. Ben haksızlığa karşıyım ve dimdik duruşumdan şaşmam. Bizim genç futbolcuların hakkını yedirtmedim. Kim hak ediyorsa o oynayacak bu takımda. Bu kadar basit ve kolay bir sistem uygulandı” dedi.

“SİZ KİM YANLIŞ KİM DOĞRU BİLİYORSUNUZ”

Yorulmaz son olarak; “Lüleburgazspor için bu sezon başarılar diliyorum. Bana bugüne kadar, destekçi olan tüm kişilere teşekkür ediyorum. Sayın Kenan Var Başkanıma teşekkür ederim ve gelecekte başarılar dilerim. Benim hocalığıma saygı gösteren ve işini her daim dört dörtlük yapan aslanlarıma teşekkür ediyorum. Siz zaten kim doğru, kim yanlış biliyorsunuz. Sizleri seviyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

Doğukan’ın istifasının nedenlerinden birisi ise Lüleburgazspor’un antrenörü Çetin Öten ile arasında olan anlaşmazlıklar olduğu da konuşuluyor.

Öte yandan Doğukan Güçlü Yorulmaz, istifa etmeden 1 gün önce 6 Kasım Çarşamba günü, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ile görüşüp, Lüleburgazspor’un geleceği hakkında fikir alışverişi yapmışlardı.

 “BENİ KENAN BAŞKAN YOLLAMADI BEN İSTİFA ETTİM”

Yorulmaz, kendisi hakkında çıkan bir yalan habere vurgu yaparak sözlerine devam etti; “Benim ile ilgili çıkan yanlış haberlere tepkimi veririm. Yalan ve boş konuşma olmasın. İlk olarak Lüleburgaz dışında bir spor gazetesi yazarı bu akşam yazdığı haber şaşkına uğrattı beni. Yalan haber. Beni Kenan Başkan yollamadı, ben kendi dileğimle bugün istifamı açıkladım. Beni çekemeyen çok kişi var. Yalan haber atmaya devam edin. Zevk alıyorsunuz kendi yalanlarınızdan. Allah kim doğru, kim yanlış olduğunu çok iyi biliyor.” dedi.

“IRKÇILIĞA MARUZ KALDIM”

Yorulmaz, kendisine ırkçılık yapıldığını sözlerine ekleyerek devam açıklamasına devam etti; “Bu takımda bana karşı çalışan, bu camianın değerlerini bilmeyen bir kaç kişi var. Bide ırkçılığa maruz kaldım. Hem de ben Almanya'da doğdum ve büyüdüm diye. Yorumsuz, yorum yapmıyorum. Bu nasıl zihniyet?” dedi.

“BU KADAR BASİT VE KOLAY BİR SİSTEM UYGULANDI”

Yorulmaz, açıklamasının devamında; “Ben 14 Ekim 2019 tarihinde Lüleburgazspor’a Teknik Sorumlusu olarak başlamışım ve başarılı bir şekilde işimizi yaptık bu kısa sürede. Dünyanın her ucunda tecrübe toplayıp kendi stilimi bulmuş bir teknik direktörüm. Bizim hedeflerimiz belliydi. Küçük ekmek yapmak değil, güzel, olumlu işler yapmak istedik. Ben haksızlığa karşıyım ve dimdik duruşumdan şaşmam. Ben bizim genç futbolcuların hakkını yedirtmedim. Kim hak ediyorsa o oynayacak bu takımda. Bu kadar basit ve kolay bir sistem uygulandı.” dedi.

“SİZ KİM YANLIŞ KİM DOĞRU BİLİYORSUNUZ”

Yorulmaz, açıklamasının sonlarına doğru oyunculara değinerek, ‘Siz kim yanlış kim doğru biliyorsunuz.’ diyerek açıklamasına devam etti; “Lüleburgazspor için bu sezon başarılar diliyorum. Bana bugüne kadar, destekçi olan tüm kişilere teşekkür ediyorum. Sayın Kenan Var Başkanıma teşekkür ederim ve gelecekte başarılar dilerim. Benim hocalığıma saygı gösteren ve işini daim dört dörtlük yapan aslanlarıma teşekkür ediyorum. Siz zaten kim doğru, kim yanlış biliyorsunuz. Sizleri seviyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” açıklamasında bulundu.

Bu haber 2677 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter