27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepirtepe TRT’ye konuk oldu
Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi, TRT Müzik kanalında yayınlanan bir müzik programına konuk oldu.  TRT Müzik kanalı tarafından seçilen Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği müzikler, yaklaşık 1 ay sonra televizyonda yayınlanacak.
Lüleburgaz # 14 Kasım 2019 Perşembe 07:54

Uğurcan KARAOĞLU

TRT Müzik kanalında yayınlanan ‘Lisede Müzik’ adlı programın Kırklarelili yapımcısı Meryem Büyükkarış tarafından internetten araştırılarak bulunan Kepirtepe Anadolu Lisesi, öğrencilerin oluşturduğu koro, çeşitli müzikleri seslendirdi. Programın yönetmenliğini yapan Hasip Bingöl ise Lüleburgaz’a ilk defa geldiklerini ve çok beğendiklerini söyleyerek program ve Kepirtepe Anadolu Lisesi hakkında açıklamalarda bulundu.

“CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 12.30’DA”

Yönetmen Hasip Bingöl, Görünüm Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Lisede Müzik programı 3 yıldır devam ediyor. İlk iki yıl 57 bölüm çektik. Bu sene 62’nci bölümü çekiyoruz. Haftalık bir program, Cumartesi günleri 12.30’da TRT Müzik’te yayınlanıyor. Yayınlandıktan sonra Salı günleri de saat 17.00’da tekrarı yayınlanan bir müzik programı. İstanbul’da başladık sonra Anadolu’nun her yerinde birçok ile gittik. Kimi okullar bizi davet ediyor, kimi okulları da biz buluyoruz. Bu şekilde gelişen bir program. Biz bu programı yapmaktan zevk alıyoruz. Bu tam olarak bir kamu yayıncılığı yani TRT’nin de misyonuna uygun bir program. Gittiğimiz okullarda müzik yapan gruplar, korolar orkestralar oluyor biz onları çekiyoruz. Onun dışında öğrenciler ile sohbet ediyoruz. Bu program sayesinde kendisini gösteren öğrenciler var. Çeşitli müzik yarışmalarına katılan var. Hatta bir televizyon müzik yarışmasında çektiğimiz öğrencilerden biri finale kadar çıktı. Çok farklı grupları, kültürleri tanıyoruz, sosyolojik gözlem yapıyoruz” dedi.

“LÜLEBURGAZ’I NEDEN SEÇTİK?”

Hasip Bingöl konuşmasının devamında; “Lüleburgaz’ı neden seçtik. Lüleburgaz’ı araştırma yaparken seçtik. İnternette araştırma yaparken bu okulun daha çeşitli liseler arası okul yarışmalarına katıldığını fark ettik. Derece almış bir okul. Sonra araştırınca eski Köy Enstitüsü olduğunu gördük. Programımızın yapımcısı hemen müzik öğretmeni ile irtibata geçti ve konuştuk. Sağ olsunlar geldik çok güzel bir ortam var, tam da o köy enstitüsünden başlayan köklü bir geleneği olan okul olduğunu her noktasında görebiliyoruz. Harika bir müzesi, verimli bir kütüphanesi var. Okulun karşı tarafında köy enstitüsünün binası var. Çekimlerimizi öğretimin devam ettiği okulda ve müzede yaptık. Bir kısmını da yolun karşısında bulunan eski köy enstitüsü binasında yapacağız. İstiyoruz ki okulun her tarafını programa yansıtabilelim. Bizim programımız okul tanıtım programı değil müzik programı ama aynı zamanda okulun da çeşitli yönlerini tanıyoruz. Programımızın inanılmaz derecede gençlere katkısı olduğunu düşünüyorum. Heyecanlarını yeniyorlar. Bazılarında çekingenlik var ve bu çekingenliğini, tedirginliğini atıyorlar. Bazıları bizim programımız ile birilikte müzikle ilgili bölüm okumayı düşünüyor. Güzel sanatlar fakültelerine yönelenler oluyor. Bu da bize mutluluk veriyor. Çekerken keyif alıyoruz. Yayınlandıktan sonra bize geri dönüşler oluyor. Yani güzel bir müzik, eğlence programı olduğunu düşünüyorum. Lüleburgaz’a da ilk kez geliyorum ben programın yönetmeni olarak. Dün gezdik biraz Lüleburgaz’ı. Anadolu’nun birçok ilinden daha kalabalık daha büyük bir ilçe. Aslında şehir gibi öyle diyeyim. Umarım bu programında Lüleburgaz’ın tanıtımına katkısı olur” açıklamasında bulundu.

 

 

Bu haber 3565 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter