30 Mart 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Resmi İlanlar # 23 Kasım 2019 Cumartesi 07:24

2019/32 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Ceylanköy, Köyiçi Mevkii, 2680 Parsel noda tapuya kayıtlı, 1.400 m2 alanlı, tapuda Kerpiç Ev ve arsası vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır hali hazırda parsel;Ceylanköy Köyü, köy yerleşik alanı içerisinde, köy merkezine yaklaşık 200m(kuş uçuşu) mesafededir.Taşınmazın yakın çevresinde; 1-2 katlı olarak inşa edilmiş, mesken amaçlı kullanılan müstakil yapılar ve tarımsal amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Bölgede kısmi altyapı olanakları mevcuttur. Kerpiç Ev ve Arsası vasıflı taşınmaz üzerinde; rapor krokisinde belirtildiği üzere, krokisinde A-B-C olarak adlandırılmış yapılar bulunmaktadır.B ve C yapıları atıl durumda olup hali hazırda kullanım ömürlerini yitirmişlerdir. Parsel geometrik olarak dikdörtgen bir yapıyı anımsatmakta olup topografik olarak ise düz arazi yapısına sahiptir. Parselin kuzey yönden köyiçi yoluna cephesi bulunmaktadır.

5.1-A EV YAPISI: Taşınmaz ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında, III/A yapı grubunda ve tek katlı olarak inşa edilmiştir. Yapı parselin güneydoğu sınırında konumludur. Taşınmaz halihazırda yaklaşık 80,00m² alanlıdır. Taşınmazın giriş kapıları, iç mekan kapıları ve pencereleri pvc doğramadır. Taşınmazın çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplamadır. Taşınmazın iç mekan özellikleri görülememiş olup dışarıdan tespit yapılmıştır. Yapı bakımlı durumdadır.

İmar Durumu             : Kırklareli İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; dava konusu 133 ada 4 parsel numaralı taşınmaz 1/25000 ölçekli Kırklareli İli Çevre Düzeni Planına göre Ceylanköy köyü köy yerleşik alanı sınırları içerisinde kaldığı, zemin kata tarımsal amaçlı depo yapımı durumunda Hmax:7,50 Emsal:0,60, yapının konut amaçlı kullanımı durumunda Hmax:6,50 Emsal:0,60 yapılaşma şartlarına sahip olduğu bilgisi edinilmiştir.

Kıymeti                        : 200.760,00 TL, KDV Oranı         : %18, Yüzölçümü    : 1.400 m2

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 26/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası, 2. Satış Günü       : 20/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/11/2019

 

 
 

 

Bu haber 432 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter