04 Ağustos 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ankara’nın Şero’su Lüleburgaz’ın ‘Şanslı’sı
Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı, annesinin terk ettiği, gözleri görmeyen yavru kediyi sahiplendi. Yapılan tedavisinin ardından bir gözü açılan ve “Şanslı” ismi verilen kedinin yuvası artık ilçe başkanlığı oldu. CHP’nin maskotu haline gelen kedi, parti içinde kendisine yapılan yuvada yaşarken CHP Lüleburgaz İlçe Başkan Yardımcısı Halis Kutlu, “Biz kaderinden dolayı ona Şanslı ismini verdik. Şanslı’nın yuvası artık CHP. Devir teslim olduğunda yeni yönetime Şanslı’yı teslim edeceğiz” dedi.
Lüleburgaz # 02 Aralık 2019 Pazartesi 07:21

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda, insanla can dostlar arasındaki sevginin unutulmaz bir örneği yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda parti binasının kapısında gözleri görmeyen ve annesi terk edilmiş henüz bir haftalık yavru kedi gören CHP’li yöneticiler yavru kediyi sahiplendi. CHP’li yöneticiler, durumu iyi olmayan ve bakıma muhtaç yavru kediyi önce veteriner hekime götürerek tedavi ettirdi. Tedavi sonrası bir gözü kurtarılan yavru kedi görmeye başlarken, can dostun yeni yuvası CHP oldu. İnsan dostlarıyla birlikte CHP’nin maskotu olan kediye ise CHP’liler, kaderinden dolayı “Şanslı” ismini koydu.

“GÖZLERİ GÖRMÜYOR, AYAKTA DURAMIYORDU”

İnsan ile hayvanlar arasındaki dostluğa güzel bir örnek olan olayla ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan Halis Kutlu, Şanslı’yı bir sabah parti binasını açmaya geldiklerinde kapı önünde bulduklarını söyledi. Kutlu, “Bu kedi sabah partiyi açtığımızda kapının önündeydi. Duvara çarpıyordu, merdiven boşluğuna düşüyordu. Sonradan baktık ki iki gözü kapalıydı. Ardından partimiz çalışanlarından Mine Kamacı geldi. O hemen kediyi alıp veterinere götürdü. Geldiğinde de ‘Bir gözünü kurtardık, diğerini kurtaramadık’ dedi. Muhtemelen kedinin gözleri görmediği için annesi terk etmişti. Biz de onu sahiplenerek, tedaviyle sağlıklı bir kedi haline getirdik” diye konuştu.

“MİNE HANIM SAYESİNDE”

Kedinin bakımıyla parti çalışanlarından Mine Kamacı’nın ilgilendiğini söyleyen Kutlu, Kamacı’nın kediyi bir anne gibi sahiplendiğini söyledi. Kutlu, “Mine hanım sayesinde partimizin kedisi oldu. Adını “Şanslı” koyduk. CHP Genel Merkezi’nde de bir kedi. O mu daha şanslı bizimki mi bilemiyorum. Ama bizim kedimiz sevgi yönünden daha şanslı. Bizimkinin reklamı yok. Genel Merkez’dekinin reklamı çok” dedi.

“KADERİNDEN DOLAYI ŞANSLI”

Şanslı’yı sahiplenmeseler muhtemelen öleceğini söyleyen Kutlu, “Biz kaderinden dolayı Şanslı ismini verdik. Şanslı’nın yuvası artık CHP. Zaten yeni yönetici adayları da bize söz verdi. Devir teslimde Şanslı’yı da teslim edeceğiz. Bir canlı o var. Onu teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HAYVANLARIN HEPSİNİ SEVMELİYİZ”

Kutlu, Şanslı’yı ailenin bir ferdi gibi sahiplendiklerini söyleyerek, hayvan sevgisi hakkında ders verici bir konuşma yaptı. Kutlu, “Şanslı’yı gördükten sonra hayvanlar için daha çok üzülmeye başladım. Eskiden benim bu kadar hayvan sevgim yoktu. Ama Şanslı’yı gördükten sonra düşünmeye başladım. Gözlerim doluyor. İki gözü kör bulduk. Nereye gideceğini bilmiyor. Annesi, babası yok. Tek kelimeyle hayvanların hepsini sevmeliyiz, korumalıyız. Bizden biri gibi kabul etmeliyiz. Onlar aslında bizim sessiz arkadaşlarımız. Bize muhtaç canlılar. Onları her gördüğümüz yerde sahiplenmeliyiz. Unutmayalım ki bu dünyayı onlarla birlikte paylaşıyoruz” dedi.

Bu haber 1446 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter