04 Ağustos 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yangın mağdurlarına Kızılay yetişti
Lüleburgaz # 02 Aralık 2019 Pazartesi 07:33

Metin KARAKUŞ

Babaeski’de yaklaşık 1 ay önce evleri yanan 5 aileye, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı’ndan sonra, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği de yardım elini uzattı.

Gazi Kemal Mahallesi, Battal Bahçe Geçidi Çıkmaz Sokak’ta, 27 Ekim’de gece saatlerinde çıkan yangında, Onur Batır, Recep Batır, Şafak Batır, Feyzullah Uslu ve Metin Özkan’a ait evler tamamen kullanılamaz hale gelmişti.

Şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı yangında, büyük oranda maddi zarar gören evlerin sahipleri, Recep Batır (59), Bingül Batır (53), Onur Batır (35) ve Şafak Batır’a (31), Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın nakit ve kira yardımından sonra, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği tarafından da 10 adet yatak ve 10 adet baza yardımı yapıldı.

Türk Kızılay Babaeski Temsilcisi Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, yapılan yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada; “Babaeski Gazi Kemal Mahallesi’nde 1 ay evvel çıkan yangında beş ev tamamen yanmış, bir ev ağır hasar almış ve bu yangında ondört vatandaşımız mağdur olmuştu. Bugün Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği olarak bu mağdur ailelerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bunların içerisinden; Recep Batır, eşi Bingül Batır, Onur Batır ve Şafak Batır’a, 10 adet yatak ve 10 adet baza yardımı yaptık. Tabii başka yardımlarımızda gelecek mutfak seti, yorgan, yastık, battaniye, nakdi yardım, giyim kuşam, gıda gibi parça parça devam edecek. Türk Kızılay Genel Merkezimizin, hayırsever iş insanı, esnaf ve vatandaşlarımızın desteğiyle zor durumda olan ailelere yardım eli uzatmaya bir nebzede olsa yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Kalbi iyilik yolunda çarpan İnsan ıstırabının azalması ve iyiliğin çoğalmasında, iyi günde, kötü günde her zaman insanlığın yanında olan, Türk Kızılay’a desteklerini esirgemeyen herkesten Allah razı olsun diyoruz. Unutmayın Türk Kızılay’ı bir iyilik hareketidir” dedi.

Bu haber 1128 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter