30 Mart 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 12 Aralık 2019 Perşembe 07:28

2011/17964 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Ovacık Köyü, Köyiçi Mevkii, 1949 Parsel noda tapuya kayıtlı, 980 m2 alanlı, tapuda Avlulu Kerpiç Ev vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda ,taşınmaz köşe parsel olup köy merkezine 40 m uzaklıktadır. Düz bir topoğrafik yapıya sahiptir. Parsele girişte sol tarafta tek katlı 140 m2 'den oluşan III. Sınıf A grubu yapı niteliğinde bir ev bulunmaktadır. Çatısı marsilya tipi kiremitle kaplı, dış cephe duvarları sıvalı, ve boyalıdır. Pencereleri PVC doğramaladır. Giriş kapısı ahşaptandır. Taşınmaz üzerinde sağ tarafta 50 m2 alanlı, 1.sınıf A grubu yapı niteliğindeki depo bulunmaktadır. Tuğlalardan yığma yapı şeklinde yapılmıştır. Dışı sıvasız, çatısı marsilya tipi kiremit ile kaplı, demirden kapısı bulunmaktadır. Parselin arka tarafında 1 adet tek katlı toplamda 128 m2 alanlı, yığma yapı şeklinde ahır/samanlık/depo ve garaj bulunmaktadır. Duvarları sıvalı ve boyasızdır. Sol kısmında bulunan garaj ön cephesi açıktır. Çatısı marsilya tipi kiremit ile kaplıdır.

İmar Durumu             :Ayrık nizam, 2 katlı, % 60 inşaat alanlı, konut bölgesi imar plan fonksiyonuna sahiptir.

Kıymeti                        : 273.830,40 TL, KDV Oranı         : %18, Yüzölçümü    : 980 m2

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 14/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü              : 10/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/17964 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2019

 

 

 

 

 

Bu haber 543 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter