30 Mart 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 12 Aralık 2019 Perşembe 07:29

2018/161 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 1325 Ada, 2 Parsel noda tapuya kayıtlı, B Blok, 3.Kat, 15 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda taşınmaz Kurtuluş mahallesi sınırlarındadır. Şehir merkezine 2007 m uzaklıktadır. Ulaşım minibüs hatlarıyla ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Özgürlük caddesine ve Eskibedir Caddesine cephesi bulunmaktadır. Eskibedir caddesinden güney yönde 50 m uzaklıkta Yeni hükümet Konağı Binası bulunmaktadır. Çevresinde birçok lüks konut projeleri vardır. Ana binanın çatısı marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Dış cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. Daire 3 oda 1 salon, mutfak, banyo ve koridordan oluşmaktadır. Yüzölçümü 120 m2 'dir. Ana binanın güneydoğu cephesinde yer almaktadır. Daire giriş kapısı çelik, pencere doğramaları PVC'dir. Odaların zemin kaplamaları laminant, ıslak zeminler ve koridor kaplaması seramiktir. Duvarlar boyalıdır.

Adresi                          : Kurtuluş mah.Özgürlük cad.No:72 B Blok No:15 Lüleburgaz

İmar Durumu             : Lüleburgaz belediyesi İmar bölümünden alınan belgeye göre ayrık nizam , 4 katlı, % 25 taan alanlı, konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.               Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

Kıymeti          : 314.614,69 TL, KDV Oranı          : %1, Yüzölçümü: 120 m2  , Arsa Payı: 25/800

1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası, 2. Satış Günü        : 10/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2019

 

 

 

 

Bu haber 668 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter