30 Mart 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/24 SATIŞ
Resmi İlanlar # 13 Aralık 2019 Cuma 07:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş mahallesi, 1319 Ada, 1 Parsel noda tapuya kayıtlı, 1.635,69-m2 alanlı, arsa vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel ana parsel olup konut bölgesi olarak gelişmiş olan mahallede lise, piknik alanı, öğrenci yurdu, hastane bulunmaktadır. Ticaretin geliştiği İstasyon EdirneD 100 karayolunun güneybatısında yaklaşık, 400 m uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezi 2 Km uzaklıktadır. Taşınmazın çevresinde 4 katlı lüks konut ve site yapılaşmaları yer almaktadır. Dar genişliği ve uzun bir parsel olması biçimsiz olduğundan dolayı bu durum kıymetine olumsuz etki etmektedir.

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan belgeye göre parselin tasdikli imar planı içinde ayrık nizam 4 katlı, % 25 taban alanlı, yapılaşma hakkına sahip konut alanında kaldığı, bununla birlikte 1319 ada, 1 parsel tek başına yapılaşamadığından komşu parseli 418 ada 46 nolu parsel ile tevhid edilmedikçe inşaat ruhsatı düzenlenemez.

Kıymeti                        : 736.060,50- TL, KDV Oranı       : %18, Yüzölçümü    : 1.635,69 m2

Kaydındaki Şerhler    : Taşınmazın beyanlar bölümünde" Parselasyon Harcı Ödenmedikçe Her Türlü tasarruf işlem yapılamaz" şerhi bulunmakta olup bu şerh ile birlikte satılacaktır.

1. Satış Günü              : 14/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası, 2. Satış Günü       : 10/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtulaş mahallesi, 418 Ada, 46 Parsel noda tapuya kayıtlı, 2.792,65-m2 alanlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel ana parsel olup konut bölgesi olarak gelişmiş olan mahallede lise, piknik alanı, öğrenci yurdu, hastane bulunmaktadır. Ticaretin geliştiği İstasyon EdirneD 100 karayolunun güneybatısında yaklaşık, 400 m uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezi 2 Km uzaklıktadır. Taşınmazın çevresinde 4 katlı lüks konut ve site yapılaşmaları yer almaktadır. Dar genişliği ve uzun bir parsel olması biçimsiz olduğundan dolayı bu durum kıymetine olumsuz etki etmektedir.

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan belgeye göre parselin tasdikli imar planı içinde ayrık nizam 4 katlı, % 25 taban alanlı, yapılaşma hakkına sahip konut alanında kaldığı, bununla birlikte 418 ada, 46 parsel tek başına yapılaşamadığından komşu parseli 1319 ada 1 nolu parsel ile tevhid edilmedikçe inşaat ruhsatı düzenlenemez.

Kıymeti                        : 1.256.692,50- TL, KDV Oranı    : %18,Yüzölçümü     : 2.792,65 m2

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 14/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası, 2. Satış Günü       : 10/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 708 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter