27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ne Kepir onu unutacak ne o Kepir’i!
“Dedim ki gideyim Kepirime”
Lüleburgaz # 10 Ocak 2020 Cuma 07:53

1964 Kepirtepe mezunu, 74 yaşındaki emekli öğretmen Ferhan Çelikel, ablası Hacer Çelikel adına Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde Coğrafya dersliği donattı.

Çınar TÜRKMEN

1964 Kepirtepe İlk Öğretmen Okulu mezunu, 74 yaşındaki emekli öğretmen Ferhan Çelikel, ablası Hacer Çelikel adına Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde sınıf donattı.

55 yıl önce mezun olduğu okulunda Ekim ayında ağabeyi Hayri Çelikel adına sınıf donatan Ferhan Çelikel, bu kez okulun Coğrafya dersliğini yaptırdı.

Ders araçları yenilenen ve onarım işleri yapılan sınıfın açılışı dün Ferhan Çelikel ve Kepirtepeliler Vakfı üyelerinin de katıldığı törenle yapıldı.

Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu, Ferhan Çelikel’e 2 ay içinde yenilediği ikinci sınıf için teşekkür ederek; “Kepirtepe 1938’de kurulan köklü gelenekleri olan, bölgemizin en kurumsallaşmış eğitim kurumlarından bir tanesi. Bugün ve bundan sonra aynı performansla eğitim öğretime devam edeceğiz. Bu gençler de gelecekte bizlerin yerini alacak” dedi.

Açılışını yaptığı sınıfın sıralarına oturan Ferhan Çelikel de; “Burada olmak çok güzel bir duygu. İnsan okulunda böyle eserler meydana getirmekten mutlu oluyor.  64 sene önce mezun oldum. Bugün yine aynı sıralarda öğrencilerle oturuyoruz. Bunu uygun gördüm, dedim ki ‘Gideyim Kepirime’, mezun olduğum okuluma”  diye konuştu.

Ferhan Çelikel’e okula yaptığı katkılardan ötürü plaket ve çiçek verildi.

Çelikel, 2019 yılının Ekim ayında da ağabeyi Hayri Çelikel adına sınıf donatmıştı.

 

 

 

 

Bu haber 2214 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter