08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Marmara illeri bugün ‘göçü’ konuşacak
Kırklareli # 14 Ocak 2020 Salı 07:32

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde bölgesel düzeyde ilgili kurum ve kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayları”nın dördüncüsü Kocaeli’de gerçekleştirilecek.

Marmara bölgesindeki tüm illeri kapsayacak şekilde bugün, bölgede bulunan illerde sosyal uyuma yönelik faaliyetleri teşvik etmek, bu konularda karşılaşılan güçlükleri yerinde tespit etmek ve sosyal uyum politikaları noktasında çözüm önerilerini tartışmanın yanı sıra bu konuların güvenlik politikaları ile uyumlu olmasını da hedefleyen çalıştaya; İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz,Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, BMMYK Türkiye Temsilcisi Vekili Jean Marie Garellı, İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Dr. Can Ozan Tuncer, Türk Kızılayı Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan, BMMYK İstanbul Saha Ofisi Başkanı Elif Selen Ay’ın yanı sıra Marmara bölgesindeki tüm illerin valileri ile diğer protokol temsilcileri katılacak.

Birçok kurumu ve sektörü ilgilendiren göç yönetiminin ilgili paydaşlarının bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunacağı, bölgede yaşanan güncel gelişmelerin istişare edileceği etkinlikte; Türkiye’de Göç Yönetimi, Göç ve Güvenlik, Türkiye’de Yabancılara Yönelik Yürütülen Uyum Faliyetleri, Geçmişten Günümüze Suriye Krizi ve İnsani Yardımlar, Sosyal Uyum, Sosyal Uyumda Belediyeler ve Yerel Düzeyde Yapılan İş Birlikleri, Odak Grup Görüşmeleri ve Sosyal Gerilim Olaylarının İzlenmesi konuları ele alınacak. 

İllerdeki yerel politikaların belirlenmesinde söz sahibi olan üst düzey yöneticileri, Türkiye’nin göç yönetim sistemi ile sosyal uyum konuları hakkında bilgilendirmek amacıyla düzenlenen“Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayları” Türkiye’nin diğer bölgelerinde de gerçekleştirilecek.

 

 

Bu haber 287 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter