08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
O mekanlara mühür vuruldu!
Toplanan imzalar 5 bini geçti…
Lüleburgaz # 14 Ocak 2020 Salı 07:36

Lüleburgaz’da geçtiğimiz hafta bir eğlence mekanında biri polis 2 kişinin silahla yaralandığı ve yüzlerce kişinin karıştığı olaylar sonrası başlatılan imza kampanyasına destek çığ gibi büyüdü. Öte yandan olayların odağındaki ve yanındaki eğlence mekanlarına Kaymakamlık talimatıyla mühür vuruldu.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’da geçtiğimiz Cuma gecesi bir eğlence mekanında başlayıp sokağa taşan ve biri polis olmak üzere 2 kişinin yaralandığı olay sonrası bu tarz eğlence mekanlarının kapatılması için başlatılan imza kampanyasına destek çığ gibi büyüdü.

Bu kapsamda İstanbul Caddesi’nde de stant açan Altıyol sakinlerine destek hafta sonu artarak devam etti.

5 BİN İMZAYI GEÇTİ

Çok sayıda vatandaşın imza attığı kampanyayla ilgili olarak, mekanların kapatılması için imza toplayanların sayısının 5 bin kişiyi geçtiği öğrenildi.

Vatandaşlar huzurlu bir kentte yaşamak istediklerini belirterek, Lüleburgaz’ın içinde mantar gibi çoğalan bu mekanların kapatılmasını istedi.

O MEKANLARA MÜHÜR VURULDU

Öte yandan tüm bu gelişmelerin yanı sıra olayların odağındaki eğlence mekanı ve yanındaki eğlence mekanına Lüleburgaz Kaymakamlığı’nın talimatıyla mühür vuruldu.

Cumartesi akşamı eğlence mekanlarına giden zabıta ekipleri, söz konusu mekanların kapılarını mühürleyerek, işletmeleri kapattı.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN”

Yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu kaydeden aktivist Hakan Dedeoğlu da kampanyaya destek vererek;  “Bizler bu kentte eskiden olduğu gibi sadece huzurlu olmak istiyoruz. Beni tanıyanlar, bu ve benzer konularda ne düşündüğümü gayet iyi bilir. Bu konuda herkes elini taşın altına koymalı ve partiler üstü hareket edilmelidir” diye konuştu.

“İZİNLER KALDIRILSIN”

Dedeoğlu, yaşanan olayların Lüleburgaz’a yakışmadığını ve sorunun yıllardır kangren haline geldiğini söyleyerek, olayların odağındaki ve benzeri eğlence mekanlarının ruhsatlarının iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Dedeoğlu; “Mülki amir isterse her şey değişir. Çünkü belediye dahil herkesin üstü mülki amirdir. Dolayısıyla sorunlu yerlere daha önce verilen izinlerin kaldırılması gerekir. Sonuç itibarıyla yetkililer bu mekanların daha uygun bir bölgede planlı ve düzenli şekilde yapılmasını sağlayabilir. Bu konuda doğru tektir. Hiçbir güç halkın huzurunu bozamaz. Hiç kimse halkımızın ranta kurban edilmesine izin veremez, vermemelidir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 4787 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter