08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Siyaset de devrede!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın Pazartesi toplantısına geçtiğimiz Cuma akşamı olayların yaşandığı eğlence mekanı damga vurdu. Partililer toplantı sonrasında benzer mekanların kapatılmasına yönelik başlatılan kampanyayı imzaladı.
Lüleburgaz # 14 Ocak 2020 Salı 07:41

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısına geçtiğimiz Cuma günü biri polis 2 kişinin yaralanmasıyla meydana gelen olaylar damga vurdu.

Çok sayıda partili ‘pavyon’ tarzı eğlence mekanlarının şehir merkezinde olmaması gerektiğini söylerken, CHP İlçe Başkanı Devrim Gündüz de konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Hafta sonu meydana gelen olayların üzüntü verici olduğunu kaydeden Gündüz, bu mekanların kapatılması için başlatılan imza kampanyasına sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.

Gündüz; “Eğlence merkezi adı altında ama hepimizin pavyon olduğunu bildiğimiz yerlerde olaylar oldu. CHP olarak bu imza kampanyasının sonuna kadar arkasındayız. Bu tür mekanların şehir içinde olmasına karşıyız. Bu mekanların, Lüleburgazlıların daha özgür yaşayabilmesi için şehir dışına çıkarılması gerekiyor” diye konuştu. 

DEMİRELLİ’DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

O mekanlara karşı imza kampanyası başlatanlardan biri olan Lüleburgazlı esnaf Ayhan Demirelli de çok sert açıklamalarda bulundu.

Pazartesi toplantısında konuşma yapan Demirelli, yıllardır pavyon tarzı mekanlara karşı çalışmaları olduğunu, ancak son yıllarda bu mekanların Lüleburgaz’da mantar gibi arttıklarını söyledi.

Demirelli; “Her seferinde Altıyol’dan ibaret arkadaşlarımız sokağa çıkıyor. Sürekli Altıyol’a mal edilen bir konu bu. Herkes çok şikayetçi ama kimsenin bir şey yaptığı yok” şeklinde konuştu.

“ARTIK FİKRE İHTİYACIMIZ YOK”

Demirelli o mekanlara karşı başlattıkları imza kampanyasıyla ilgili bütün siyasilere bilgi verdiklerini söyleyerek, kendilerine öneride bulunanlara da sert çıktı.

Demirelli, uzun yıllardır bu sorunla mücadele ettiklerine dikkat çekerek, “Artık bizim fikre ihtiyacımız yok. Bize ‘Şurada imza kampanyası başlatın gibi şeyler söyleniyor ama bunlara bizim karnımız tok. Artık bu işle alakalı bütün siyasi partilerin harekete geçmesi lazım” ifadelerini kullandı.

“EĞER ARKADAŞIMIZ ÖLÜRSE…”

Demirelli, olayda vurularak yaralanan Volkan Düğücü’nün yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğünü hatırlatarak; “Olayın olduğu gece Vali Osman Bilgin bizi Bulgaristan’dan aradı. Sakin bir şekilde insanları dizginlememizi önerdiler. Arkadaşımız yoğun bakımda. Eğer, Allah korusun, bu arkadaşımız ölürse kimseyi önlemek gibi durumumuzun olmadığını söyledik” diye konuştu.

“KAFELERE SİGARA BASKINI YAPANLAR…”

Polisin söz konusu mekanlara yeterli denetim yapmadığını söyleyen Demirelli; “Kendi arkadaşları vurulduğunda da nefsi müdafaa hakları olmalarına rağmen herhangi bir şey yapmadılar. Kafelere sigara baskınları yapıp oraları kapatan emniyet güçleri buralara hiçbir şey yapmıyor” dedi.  

“BİZ BİRİLERİNİ KARŞIMIZA ALDIK”

Demirelli, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’nın bu olayı gündemde tutmaları yönünde kendilerine konuştuğunu söyleyerek, “Sadece biz bu memleketin sevdalısı değiliz. O yüzden bizlerle birlikte hareket ederseniz çok seviniriz. Biz birilerini karşımıza aldık. Bizim arkamızda durmanızı istemiyoruz. Bizim gibi herkesin bu memlekette emeği var. Burada insanlar yanlış anlıyor. Biz kapatılmasından yana değiliz. Şehir dışına çıkarılmasını öneriyoruz” dedi.

“KOKOREÇÇİYE YER BULUYORSANIZ BUNLARA DA BULUN”

Demirelli, konuşmasının devamında Lüleburgaz Belediyesi’ne de yüklendi.

Demirelli söz konusu mekanlara şehir dışında bir yer verilebileceğini söyleyerek; “Kokoreççileri dışarıya attıysan bunlara da yer bulacaksınız. Mazeretlerden sıkıldık. Desteğinizi esirgemezseniz çok memnun oluruz” ifadelerini kullandı.

“BURADA KAPATILIYOR MAHKEME AÇIYOR”

Demirelli, yaşanan olaylarda hukuk sisteminin de tam olarak işlemediğini belirterek, belediyenin söz konusu mekanları kapattıktan sonra Edirne İdare Mahkemesi’nce yarım saat içinde tekrar açıldığını söyledi.

Demirelli, “Bu konuyla Edirne İdare Mahkemesi’nin yürütmeyle ilgili kararı var. Burada kapatılıyor Edirne İdare Mahkemesi yarım saat sonra açılmasına karar veriyor. Burada hukuksal anlamda boşluk var” dedi.

“KİRAYA VERMEYİN”

Son olarak söz konusu işletmelerin sahibi olan mülk sahiplerine de seslenen Demirelli; “Bu işletmeleri kiraya veren Lüleburgazlı birtakım insanlarla görüştük. Lütfen 3-5 kuruş kazanacaksınız diye buraları kiraya vermeyin. Bazı mülk sahipleri bugün itibariyle boşaltmaları için ihbarname çekeceklerini söylediler. Gereğini yapacaklarını söylediler. Umarım dediklerini yaparlar” ifadelerini kullandı.

DEDEOĞLU’NDAN SERT TEPKİ

Hakan Dedeoğlu da yaşanan olayların tehlikeli boyuta geldiğine dikkat çekerek, “Aslında bu mesele yerlilik ve yabancılık meselesi değil. Ama bu olay ne yazık ki soyadının kültür olduğunu iddia edenlerin sustuğu, diğerlerinin susmadığı şekle dönüştü. Son 6-7 yıl içinde yaşananlar gerçekten çok ağır, seviyesiz ve kötü durumda.

“BURADA BİR DÜZEN VAR”

Dedeoğlu, söz konusu mekan sahiplerinden bazı kişilerin seçim öncesinde gelerek kendilerini tanıttığını belirterek, “Burada bir düzen var. Bu kentin 4 sokağı ar. Bu sokakta ben size buna asla izin vermem. Vermem noktasına halkın kendisiyle geldik. Sağ olsunlar Ayhan ve diğer arkadaşlarımız ortaya mücadele koydular” dedi.

PARTİLİLERDEN KAMPANYAYA DESTEK

Öte yandan CHP’nin Pazartesi toplantısının ardından İlçe Başkanı Devrim Gündüz’ün çağrısıyla CHP’liler söz konusu eğlence mekanlarının kapatılmasına yönelik başlatılan kampanyayı imzaladı. Kongre Meydanı’nda kurulan stantta imzayı atan Devrim Gündüz, “Bu olayın peşini bırakmayacağız. CHP olarak sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Bu haber 2524 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter