29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 12 Şubat 2020 Çarşamba 06:15

2019/438 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesi Gündoğu mahallesi 468 Ada, 1 Parselde tapuya kayıtlı 557,92m2 arsa üzerine inşaa edilmiş 8/80 arsa paylı 3.kat5 nolu bağımsız bölüm-mesken niteliğindeki taşınmazıntamamı satılacaktır.Borçlular adına 1/2,1/2 hisse ile tapuya kayıtlıdır. 468 ada 1 parsel numaralı 557,92m² alanlı Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde; bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş, Talpa İnşaat olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Binanın zemin katında 1 adet işyeri, diğer normal katlarında ise her katta 2 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda ise 9 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi; mantolama üzeri dış cephe kaplamadır. Bina ana giriş kapısı demir doğramadır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır.Konu taşınmaz binanın 3.normal katında, bina girişi ve merdiven çıkışına göre sol-yanda, asansör çıkışına göre tam karşı tarafta yer almaktadır. Konu taşınmaz projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş, antre ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 120,00m² net kullanım alanlıdır. Dairenin batı, güney ve doğu yönler olmak üzere 3 cephesi vardır. Taşınmaz Barış Mahallesi sınırları içerisinde, Gizem Sokak üzerinde konumludur. Konumu itibariyle gelişmekte olan ve tercih gören bir bölgededir. Şehir merkezinin kuş uçuşu yaklaşık 880m kuzeydoğusunda yer almaktadır. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel araçlar ve zorda olsa şehir merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; 4-5 katlı olarak inşa edilmiş, mesken amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bölgede teknik altyapısı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Konu taşınmaza yakın olarak bilinen yerler; Hacı Ahmet Azman Camii, Hatice Azman Lisesi olarak ifade edilir.

Adresi                          : Barış Mahallesi, Gizem Sokak, No:13, Talpa İnşaat, Kat:3, Daire:5Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 120,00 m2           Arsa Payı          : 8/80

İmar Durumu             : , İnşaat tarzı taşınmazın üzerinde bulunduğu 468 ada 1 parsel numaralı taşınmaz; (A-5) ayrık nizamda, Taks:0,40 ve Hmax:15,50m/5 kat olacak şekilde Konut Alanı imar plan fonksiyonuna sahiptir.

Kıymeti                        : 220.184,45 TLKDV Oranı           : %1         Kaydındaki Şerhler         : Diğer : yönetim planı :16/11/2017

1. Satış Günü              : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası   2. Satış Günü      : 30/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/438 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 486 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter