04 Haziran 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
150 kiloluk camgöz Burgaz’da
Tekirdağ Şarköy açıklarında balıkçı ağlarına takılan Camgöz cinsi köpekbalığı Lüleburgaz’daki Karadeniz Balıkçısı’nda sergilendi. İşletme sahibi Sami Küçük, “Bu sene Şarköy, Mürefte taraflarında çok fazla köpekbalığı var” dedi.
Lüleburgaz # 14 Şubat 2020 Cuma 07:38

Tansu Edip GÖKBUDAK

Geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi’nde balıkçı ağlarına takılan 3 metrelik dev köpekbalığını Lüleburgazlı Sami Küçük satın aldı.

Balığı dükkanının önünde sergileyen Küçük, köpekbalığını daha sonra parçalayıp satacak.

AĞIRLIĞI 150 KİLOGRAM

Köpekbalığının boyunun 3 metre olduğunu kaydeden Küçük; “Hayvanın ağırlığı aşağı yukarı 150 kilogram civarında. Köpekbalığını balıkçılar Şarköy açıklarında yakalamış. Balıkçı ağlarına takılmış. Biz de arada sırada köpekbalığı çıktığı zaman Lüleburgaz’a getiriyoruz. İnsanların televizyonlardan, belgesellerden seyrettiği balıkları burada kendileri görsün diye fedakarlık yapıyoruz” dedi.

BU ARALAR ÇOK FAZLA VAR

Küçük, köpekbalığı etinin kansere karşı etkili olduğunun söylendiğini belirtirken, Camgöz cinsi köpekbalığının sayısının geçtiğimiz yıla göre daha fazla olduğunu söyledi.

Küçük, özellikle Şarköy ve Mürefte açıklarında köpekbalığı sayısının arttığını söyleyerek, “Bu aralar Marmara’da çok köpekbalığı var. Geçen sene de vardı ama bu sene çok var. Özellikle Mürefte Şarköy taraflarında çok fazla var” dedi. Öte yandan Küçük, Camgöz cinsi köpekbalıklarının insanlara saldırmadığını da sözlerine ekledi.

 

Bu haber 954 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter