04 Haziran 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Saadet Partisi ziyaret turunda
Lüleburgaz # 14 Şubat 2020 Cuma 07:41

Saadet Partisi Kırklareli İl Teşkilatı, meslek odaları ve esnaf ziyaretleri yaparak sorunları görüşüyor.

Ziyaretlere, Saadet Partisi Genel Merkez GİK (Genel İdare Kurulu) Üyesi ve Kırklareli İl Teşkilatı Sorumlusu Av. Sinan Tekin, İl Müfettişi Güner Aydın, İl Başkanı Salih Mehmet Aydın ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Kırklareli Ziraat Odası ile başlayan ziyarette, Saadet Partisi GİK Üyesi Av. Sinan Tekin, Türkiye tarımının gidişatını hiç iyi görmediklerine vurgu yaparak; “Tarım ve Hayvancılık bir ülke için stratejik ve olmazsa olmazlardandır. Ama bu sahada maalesef sürekli kan kaybediliyor. İlgililer buna bir çözüm bulmazsa çiftçi de ülke de tehlikeli bir mecraya sürüklenir. Zaten sanayi de yıllardır bir adım bile atılamadı. Her şeyimiz ithalata dayalı. Bu ve diğer ülke sorunlarının çözümü ancak adil bir düzen ve liyakatli yöneticilerin iş başına gelmesiyle çözülebilir” şeklinde konuştu.

Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, Saadet Partisi ekibinin bu ziyaretlerinden çok memnun kaldıklarını belirterek teşekkür etti.

Görüşmede;  hayvan çiftliklerinin yüzde 90’ının kapandığına, tarımda yapılan desteklerde yanlışlıklara, girdilerin sürekli yükseldiğine, Avrupa ülkelerinde yasaklanmış birçok tarım ilacının ülkemizde kullanıldığına, Trakya bölgesinde 300 bin dönüm arazinin satıldığına ve köylerin her geçen gün boşaldığına varınca birçok konu üzerinde duruldu.

Daha sonra Esnaf ziyaretleri yapılarak esnafın sorunları dinlendi.

 

Bu haber 457 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter