02 Nisan 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
14 Şubat’ta ‘evet’
Lüleburgaz’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde beraberliklerini ölümsüz kılmak isteyen 14 çift belediyenin düzenlediği toplu nikah töreninde dünya evine girdi. Kırklareli'de 3, Tekirdağ'da 15,  Edirne'de ise 7 çift evlenmek için ‘Sevgililer Günü’nü seçti.
Lüleburgaz # 15 Şubat 2020 Cumartesi 07:57

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da 14 Şubat Sevgililer Günü'nde 14 çift nikah masasına oturdu.

Lüleburgaz Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nikah masasına oturmak isteyen çiftler için toplu nikah töreni düzenledi.

Belediye hizmet binasında düzenlenen törende Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, 14 çiftin nikahını kıydı.

Çiftlerin nikah şahitliklerini Belediye Başkanı Yardımcısı Leyla Güncer ve Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Başkanı Mustafa Gürler yaptı.

Belediye Başkanı Gerenli nikah öncesinde yaptığı konuşmada; “Herkesin 14 Şubat Sevgililer Günü'nü kutluyorum. Kin, nefret, asla insanlar arasında ilerlemeye engel olamayacak. Sevginin ve dostluğun egemen olduğu bir dünya için sevgi tohumları ekmeye devam edeceğiz. Aile kurumunun kurulması için resmi nikahları kıyacağız. İnsanların birbirine saygı duymasını, aile ortamlarında geleceğe ilerlemelerini ve ülkemize yeni güzellikler katmalarını diliyorum" dedi.

Gerenli daha sonra Buket Dağdeviren ve Zafer Pınzıklı çiftinin nikahını kıydı.

“YÜREĞİ VATAN SEVGİSİ İLE DOLU EVLATLAR YETİŞTİRİN”

Gerenli çiftlere, diledikleri kadar çocuk yapma tavsiyesinde bulunarak; “Yüreği Atatürk, vatan ve insan sevgisi ile dolu, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı evlatlar yetiştirin” ifadelerini kullandı.
Toplu nikah töreninde dünya evine giren Selçuk-Sena Kum çifti; "3 yıldır beraberdik. Güzel ve mutlu günümüzde bu organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ediyoruz. Bu günde olması ayrı bir mutluluk oldu" diye konuştu.
6 yıllık birlikteliklerini 14 Şubat'ta evlilikle taçlandıran Erhan -Remziye Çadır çifti de; "Resmi nikahımızın kıyıldığı için çok mutluyum. Özellikle bu tarihi seçtik" ifadelerini kullandı.

Bir ömür boyu beraberliğe 'evet' diyen çiftler daha sonra çalan müzik eşliğinde eğlendi.

 

Bu haber 2542 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter