29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Hastanede resim sergisi
Lüleburgaz # 17 Şubat 2020 Pazartesi 07:38

Metin KARAKUŞ

Babaeski Devlet Hastanesi’nde, “İlgi ve Bilgi Bağımlılıktan Korur Bireyi”  konulu resim sergisi açıldı.

“İlgi ve Bilgi Bağımlılıktan Korur Bireyi” sloganı ile başlatılan projenin amacı; çocuklara bağımlılığı anlatarak, onların konu hakkındaki düşüncelerini resme dökmesini sağlamak, çizilen resimleri sergileyerek diğer insanlarda konu hakkında bilinç uyandırmak ve bağımlılıkta “aile içi iletişime” dikkat çekmek.

Hastane Salonu’nda düzenlenen resim sergisine, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erdem, Kırklareli Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ayçin Uğur, İl Kalite Koordinatörü Dr.Füsun Coşkuntürk, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Serhat Özfidan, Babaeski Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Demet Onur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Celal Özgüzel, AK Parti Babaeski İlçe Başkan Vekili Beyazıt Örgel, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melis Sezer, İlçe Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Üyeleri, Hastane çalışanları, Hasta ve Hasta yakınları katıldı.

Kırklareli Halk Sağlık Hizmetleri Başkanı Ayçin Uğur, yaptığı açılış konuşmasında; “Ailenin toplumun temeli olduğu, iyi ve güzel davranışların aileden kazanıldığı ve sağlıklı nesillerin ve yarınların mimarının aile olduğu hepimizin ortak kanaatidir. Çok açıktır ki, düzenli bir ailede yetişen ve sağlıklı bir aile hayatı olan kimselerin kötü alışkanlıklar edinme oranları diğerlerine göre oldukça düşüktür. Bu yüzden kötü alışkanlıklarla mücadele etmede en önemli aşama olan önleyici, koruyucu tedbirler bağlamında aile baş aktör olarak karşımıza çıkmaktadır.” dedi.

 

Konuşmaların ardından sergiye resim yaparak destek veren çocuklara ve ailelerine protokol üyeleri tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 516 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter