29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çaylar özel harekatçıdan!
1983 ile 2000 yılları arasında, “Türk Bayrağı’nın dalgalandığı her yer vatan toprağıdır” diyerek gitmediği yer kalmayan, emekli Özel Harekat Polisi Özcan Hekim (64) Lüleburgaz’da çay ocağı açtı.
Lüleburgaz # 20 Şubat 2020 Perşembe 07:24

Hekim, “Her gün kahvede oturacağıma, eşim, dostum, arkadaşlarım, meslektaşlarım gelsin diye hobi olarak açtım” dedi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’da yaşayan emekli özel harekat polisi Özcan Hekim, İstanbul Caddesi’nde “Efsane Çay Ocağı” isimli iş yeri açtı.

Özel harekat polisi olarak 1983 yılından 2000 yılına kadar Güneydoğu’da görev yaptığını kaydeden Hekim, emekli olduktan sonra boş durmayı sevmediğini söyleyerek, “Her gün kahvede oturacağıma, eşim, dostum, arkadaşlarım, meslektaşlarım gelsin diye hobi olarak açtım. Henüz üç gündür açığız. Pazartesi günü kısmetse resmi açılışı yapacağız. Bir holdingde de korumalık yaptım.  Şimdi de buradayım” diye konuştu.

“17 YIL DAĞLARDA GEZDİM”

Hekim; “1983’ten 2000 yılına kadar dağlarda gezdim. Genelde şarkta görev yaptım. Mardin, Siirt, Tunceli, Şırnak, Uludere, Diyarbakır’da görev yaptım. Kurtalan Karakolu basıldığında orada, Eruh basıldığında Eruh’ta görev yaptım. Türk Bayrağı’nın dalgalandığı her yerde biz vardık. Vatan için canımızı seve seve verdik” dedi.

“VATANIN BEKASI İÇİN”

Yine çağırsalar vatanın bekası için yine görev alacağını söyleyen Hekim, “Bizim zamanımızda şimdiki imkanlar zaten yoktu. Teröristler gruplar halinde geçerken uçaklar doğru dürüst bomba atmıyordu. Helikopterlerde geCe görüşü olmadığı için kalkmıyorlardı. Şimdi iki teröriste yağmur gibi bomba atıyoruz. Bizim zamanımızda 30-40 saat eski otobüslerle ulaşmaya çalışırdık vatanın bekası için” ifadelerini kullandı.

ÖZAL’LA FOTOĞRAFI

İşyerinde, kendisi elinde tüfekle, arkasında da halkı selamlayan Özal’ın fotoğrafı bulunan Hekim o fotoğrafın hikayesini de şöyle anlattı; “Rahmetli Özal’ın koruması olduğumuzda Lüleburgaz’a geldiğinde yine gururla ben korumalığını yaptım. 1986 yılında seçim döneminde Turgut Özal Lüleburgaz’a geldiğinde korumalığını yaptım. Turgut Özal o zaman başbakandı. Bu fotoğrafın hikayesi de budur”.

 

Bu haber 1492 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter