29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP’de duygusal devir teslim
CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen Güzeri Yılmazoğlu için gerçekleştirilen devir teslim töreninde eski başkan Münevver Ardagül gözyaşlarına hakim olamadı. Çiçeği burnunda başkan Yılmazoğlu, bundan sonra her Çarşamba partili kadınlarla toplantı düzenleyeceklerini kaydetti.
Lüleburgaz # 20 Şubat 2020 Perşembe 07:27

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz’da geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen kadın kolları seçimini kazanan Güzeri Yılmazoğlu için devir teslim töreni gerçekleştirildi.

CHP Lüleburgaz İlçe yeni Kadın Kolları’nın tam kadro yer aldığı törende eski başkan Münevver Ardagül’e hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Ardagül’ün plaketi aldığı sırada gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

“HEP BİRLİKTE BAŞARDIK”

Törende kısa bir konuşma yapan Ardagül, “Biz hep birlikte başardık bunu. Çok güzel seçimler geçirdik. Çok yorulduk. Hep birlikte yorulduk. Yeni yönetime başarılar diliyorum. İnşallah iktidara geleceğiz. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

“İKİ BAŞKANLA BİRLİKTE YÜRÜTÜLECEK”

Ardagül’e partiye verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür eden Yılmazoğlu, Ardagül’le birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.  Yılmazoğlu, “Münevver arkadaşımız 1.5 yıldır yürüttüğü bu görevi bana devretti. Arkadaşımıza yaptığı bu görev süresince yaptığı katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Başkanımızla beraber yollarımız burada ayrılmıyor. Yollarımız birleşiyor. Bundan sonra da çalışmalarımızı beraber yürüteceğiz. İki başkanla birlikte yürütülecek. Münevver Ardagül’e partimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRK KADINININ ÇOK CİDDİ SORUNU VAR”

Devir teslim töreninin ardından konuşma yapan Güzeri Yılmazoğlu, Türk kadınının çok ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını söyledi. Türk kadınının en başlıca sorununun kadına karşı şiddet olduğunu söyleyen Yılmazoğlu, “Kadınlara karşı şiddet dünyada en yaygın, ancak en az cezalandırılan suçlar arasındadır. 15 ile 45 yaş arasında kadınlar hastalık, trafik kazaları ve savaşlardan ziyade erkek şiddetinin sonucu hayatını kaybetmekte ya da sakat kalmakta. Uzmanlara göre ülke genelinde eşi veya eski eşi tarafından fiziksel şiddete maruz bırakılan kadınların oranı yüzde 39’dur. Kadınların yüzde 92’si maruz kaldıkları şiddeti bildirmemektedir. Tabiri caizse sineye çekmektedir. Kırsal kesimde kadının yalnız kaldığı düşünülse de, kentli kadının farklı olmadığı görülmüştür” diye konuştu.

“CHP SİZİN EVİNİZDİR”

Türk kadınının siyasete atılması ve siyasette erkeklerden daha aktif rol üstlenmesi gerektiğinin altını çizen Yılmazoğlu, Lüleburgazlı kadınlara çağrıda bulundu. Kadınların CHP’de birleşmesi gerektiğini söyleyen Yılmazoğlu, “Evinize geliniz. CHP sizin evinizdir. Bütün kadınların demokrasi, özgürlük, kadın-erkek eşitliği adına atılan bu adıma CHP’ye üye olarak katkı vermezini bekliyoruz. Demokrasinin var olması için siyasette kadın elinin değmesi lazım. CHP kadınların özgürce siyaset yapacakları bir evdir. Komşularımızı, yakınlarımızı, akrabalarımızı CHP’ye üye yapalım. Kadınlarımız siyasette daha çok söz sahibi olsunlar. Kadın siyasete alışmalı, siyasette aktif rol almalıdır. Sadece seçme değil, seçilme hakkını da kullanabilmelidir. O zaman geleceğimizi daha sağlıklı bir yere oturtmuş olacağız” ifadelerini kullandı.  

ATATÜRK VE İKTİDAR VURGUSU

Yılmazoğlu, konuşmasını Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını. Sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” sözleriyle tamamlayan Yılmazoğlu, “Yapılacak ilk genel seçimlerde partimizi iktidara taşımaya söz veriyoruz. Yolumuz Atatürk’ün yolu, yolumuz CHP’nin yoludur. Yolumuz açık ve aydınlık olsun” diye konuştu.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Öte yandan Yılmazoğlu, merakla beklenen Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Yönetim Listesi’ni tek tek davet etti. İşte Yılmazoğlu’nun oluşturduğu yönetim kurulu üyelerinin listesi:

Asil üyeler: Fatma Çoralı, Nurgül Erbaş, Nilüfer Karabacak, Sibel Karaoğlu, Meltem Tamer, Yeliz Topak, Alise Türkebak, Latife Uysal, Berrin Yavuz, Şenay Yücel

Yedek üyeler: Yeşim Güney, Seyhan Durak, Mahinur Çetin, İlknur Doruk, Gülten İşbecer, Sinem Boylu, Özlem Kısalar, Mümine Yüksel Uracak, Nazan Okan, Mine Kamacı

Bu haber 1192 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter