29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Lastik kızlar’ madalyayı kaptı
Lüleburgaz  Gençlik ve Spor Kulübü cimnastikçileri, Sakarya’da yapılan müsabakalarda dereceye girerek Trakya’ya madalya getirdiler. Cimnastikçilerimiz 28-29 Mart’ta Bursa’da yapılacak olan yarı finallere katılamaya hak kazandı.
Lüleburgaz # 21 Şubat 2020 Cuma 07:25

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz  Gençlik ve Spor Kulübü cimnastikçileri, 15 - 16 Şubat’ta Sakarya’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) müsabakalarında derece ve madalya alarak Bursa’da yapılacak olan yarı finallere katılmaya hak kazandılar.

Müsabakalara Taha Töraydın eşliğinde hazırlanan Yağmur Karakaya, Öykü Yaren Yüzgeç ve Lia Yıldırım ile Kırklareli’den antrenör Ayşegül Belgin eşliğinde Hayal Şafak ve Ecrin Dönmez katılarak ilimizi temsil ettiler.

11 kız takımı, 6 erkek takımı olmak üzere 81 sporcunun katıldığı müsabakalarda cimnastikçilerimiz, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul Anadolu-Avrupa, Kocaeli ve Yalova İl Karması kız takımlarının bulunduğu grupta mücadele etti.

Müsabakalar sonucunda İstanbul Avrupa karması birinci, İstanbul Anadolu karması ikinci, Bursa karması üçüncü, Kocaeli karması dördüncü, Sakarya karması beşinci, Kırklareli karması altıncı oldu.

Cimnastikçilerimiz, bu dereceyle  28-29 Mart  2020 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan ANALİG Cimnastik Yarı Final Grup müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Cimnastikçilerin antrenörü Taha Töraydın; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği ANALİG müsabakaları kapsamında ilimizi temsilen gruplarda derece ve madalya alarak yarı finallere katılmaya hak kazandık. Mart ayında Bursa’da yapılacak yarı finallerden sonra Mersin’de finaller olacak. Amacımız finale kalmak. Trakya tarihinde ilk madalyamızı almış bulunmaktayız” dedi.

Öte yandan Sakarya dönüşü hız kesmeden Lüleburgaz’da antrenmanlarına devam eden sporcuların velileri de denge aleti, barfiks gibi eksikliklerin bulunduğunu, destek verildiği takdirde bu sporcuların çok daha iyi sonuçlar alabileceğini belirtti.

 

 

 

Bu haber 509 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter