29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lavantada biz de varız!
Kırklareli Valiliğince, ‘Lavanta Yetiştiriciliği’ projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Deveçatağı, Düzorman, Üsküpdere ve Babaeski’nin Müsellim köylerinde lavanta fidanlarının dikimi gerçekleşecek.
Kırklareli # 21 Şubat 2020 Cuma 07:31

Haber Merkezi

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve eşi İlknur Bilgin’in himayelerinde Kırklareli Valiliğince uygulamaya konulan 17 projeden birisi olan  ‘Lavanta Yetiştiriciliği’ projesi hayata geçirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen ‘Lavanta Yetiştiriciliği’ projesiyle; atıl ve kıraç arazilerin değerlendirilerek il ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak, kırsal alanda yaşayan üreticilerin refah seviyelerini arttırmak amaçlanıyor.

Projeyle alternatif tarım ürünü çalışmalarını yaygınlaştırmak, lavanta yetiştiriciliği yapmak isteyen ve desteğe ihtiyaç duyan üreticilere destek olarak ilimizde kırsal turizmin canlandırılması hedefleniyor.

4 KÖYDE LAVANTA FİDANI DİKİLECEK

Proje kapsamında Kırklareli Merkez ilçeye bağlı Deveçatağı, Düzorman, Üsküpdere ve Babaeski’nin Müsellim köylerinde çiftçi eğitimleri, toprak analizinin yapılması, arazilerin dikime hazırlanması ve Mart-Kasım ayları arasında da lavanta fidanlarının dikimi gerçekleşecek.

Haziran ayında ise Lavanta Tarla Günü yapılacak.

Bu haber 918 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter