10 Temmuz 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kadınlar Lokali 8 Mart’ta açılıyor
Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, içinde 1000 kitaplık kütüphanenin de olduğu Kadınlar Lokali’ni 8 Mart’ta açacaklarını duyurdu.
Kırklareli # 21 Şubat 2020 Cuma 07:37

Çınar TÜRKMEN

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, içinde 1000 kitaplık kütüphane de bulunan Kadınlar Lokali’nin açılışını yapacaklarını söyledi.

Kadınlar Lokali’nin açılışı için 8 Mart’ı belirlediklerini aktaran Türker; “Kadınlarımızın hem partimize hem de ülkemize çok büyük emeği var. Kadınları yükseltmeyen toplumlar geride kalmaya mahkumdurlar. Biz de Kaynarca Belediyesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde belki de bölgede hiç olmayan bir kadınlar lokalinin açılışını yapacağız. Kadınlar Lokali’nde 1000 kitaplık kütüphane olacak. Çok modern bir şekilde tasarlandı. Hem Kaynarcalı, hem bölgemizin kadınlarının hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

30 BİN DÖNÜM TARIM ARAZİSİ SULANACAK

Geçtiğimiz hafta İzmir’de organik tarım ve üretimle ilgili bazı ziyaretlerde bulunduğunu aktaran Türker; “Kaynarca’da 25 bin dönüme yakın tarım arazimiz var. Bir de Kaynarca’nın kuzeyinde yapımı biten Çayırdere Barajımız var. Bu yazdan itibaren Kaynarcadakilerle birlikte yaklaşık 30 bin dönüm tarla sulanabilecek duruma gelecek. Bu konuda projelerimiz vardı” diye konuştu.

“YAPILANDIRMALARIN HARİCİNDE BORCUMUZ YOK”

Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 500 bin TL değerinde süpürme kamyonunun hibe olarak Kaynarca’ya verildiğini belirten Türker; “Bu, hibe olarak Kaynarca’ya kazandırdığımız 13’üncü araç oldu. Yaklaşık görev süremiz içerisinde 4 milyon liraya yakın bir araç desteği sağladık ve bunlara bir kuruş dahi para ödemedik” dedi.

“Emek bizim için en kutsal değer” diyen Türker, belediyenin ekonomik durumunu da şu sözlerle aktardı; “Bugüne kadar 11 personelimizi emekli ettik. 11 personelimizin 1,5 milyon liraya yakın bütün sosyal haklarını, ödemelerini, bunun yanında 450 bin lira maaş artı özel ikramiyeleri var, onlarla beraber yaklaşık 2 milyon lirayı hak sahibi emekçi kardeşlerimize ödedik. Çalışanlara 1 lira borcumuz kalmadı. Sosyal Güvenlik Kurumu’yla ilgili yapılandırmaların haricinde de hiçbir kuruma ya da şahısa bir borcumuz yok. İller Bankası’ndan çok cüzi bir para gelmesine rağmen zor şartlarda, kardeş belediyeler, Avrupa Birliği fonları, Trakya Kalkınma Ajansı ve bu tür projelerle bugünlere kadar bütün projelerimizi gerçekleştirmiş olduk”

Bu haber 796 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter