29 Mart 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
400 hentbolcu Lüleburgaz’da
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2019-2020 sezonu faaliyet programı kapsamında gerçekleştirilen 11 ili temsilen ortaokul öğrencilerinin katıldığı Lüleburgaz Yıldızlar Hentbol Grup Yarışmaları başladı. 400 sporcunun katıldığı yarışmalarda ilk maç Kırklareli ile Çanakkale arasında oynandı.
Lüleburgaz # 21 Şubat 2020 Cuma 07:39

Tansu Edip GÖKBUDAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çocuklara sporu sevdirmek amacıyla 2019-2020 sezonu faaliyet programı kapsamında ele aldığı ve 11 ilden ortaokul öğrencilerinin katıldığı Yıldızlar Hentbol Grup Yarışmaları Lüleburgaz etabı görkemli bir törenle başladı. Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’ndeki kapalı salonda başlayan turnuvanın açılışına Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Lüleburgaz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tuncay Akgül ve çok sayıda sporcu katıldı.

GERENLİ’YE TEŞEKKÜR

Müsabakalar öncesinde konuşma yapan Babuşçu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, sporun ve sporcunun gelişmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini belirtti. Babuşçu, turnuvada yarışacak takımlara başarılar dilerken, Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli’ye de verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti.

KIRKLARELİ’Yİ ‘8 KASIM’ TEMSİL EDİYOR

Erkekler ve kızlar hentbol turnuvası grup yarışmaları için Antalya, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 11 ilden gelen öğrenciler okullarını ve illerini temsil etti. Kırklareli’yi ise turnuvada 8 Kasım Ortaokulu hem kız hem erkeklerde temsil edecek. 400 sporcu ve 100’e yakın teknik ekibin katılacağı turnuvada 10 erkek hentbol takımı mücadele edecek. Turnuvada 10 erkek, 9 kadın takım olmak üzere 19 takım kendi içinde eleme müsabakalarına katılacak.

23 ŞUBAT’TA SONA ERECEK

Dün başlayan grup aşaması müsabakaları 23 Şubat’a kadar devam edecek. Takımlar 3 gün boyunca LYFA’da birbirinden çekişmeli maçlara çıkacak.

 

Bu haber 453 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter