30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ruhsat iptaline kadar gider!
Lüleburgaz Kahveciler Odası Başkanı Nazif Kıvılcım, son günlerde bazı çay ocaklarının koronavirüs önlemlerini fırsat bilerek kahvehane gibi çalışması üzerine açıklama yaptı. Kıvılcım, çay ocaklarının hiçbir şekilde masa ve sandalye kullanmadan sadece esnafa hizmet edeceğini söyleyerek, “Kurallara uymayanlara ruhsat iptaline kadar yetki vardır. Lütfen kurallara uyalım” dedi.
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:21

Tansu Edip GÖKBUDAK

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında kahvehanelerin kapatılmasının ardından bazı çay ocaklarının bu durumu fırsata çevirerek toplum sağlığını hiçe sayması üzerine Kahveciler Odası Başkanı Nazif Kıvılcım açıklama yaptı. Kıvılcım, bazı çay ocaklarının kahvehane gibi çalışarak iyi niyeti kötüye kullandığını belirterek birtakım uyarılarda bulundu.

“MASA VE SANDALYE KESİNLİKLE BULUNMAYACAK”

Bazı çay ocaklarının işletmelerinin önüne masa ve sandalye atarak, tüm riske rağmen insanları yakın temas içinde bulundurduğunu belirten Kıvılcım, “Çay ocakları içeride ve dışarıda masa ve sandalye bulundurmamak şartıyla esnaf ve sanatkara servis yapabilecek. Bu konuda esnafımızın kurallara uyması vatandaşımızın da esnafa ısrarcı olmamasını istiyoruz. Bu hastalık süresince esnafla vatandaşın karşı karşıya gelmeyerek birbirine anlayış içerisinde davranarak birlikte yol alacağız” dedi.

“KÖTÜ ÖRNEK OLDULAR”

Yasakların başlamasının ardından bazı çay ocaklarının durumu kötüye kullandığını söyleyen Kıvılcım, “Maalesef bazı meslektaşlarımız çay ocaklarının açık kalmasını fırsat bilerek ocakları kahvehane gibi kullanarak diğer meslektaşlarına kötü örnek olmuştur. Birkaç kişinin yaptığını Lüleburgaz’da 100 çay ocağına mal etmemek gerekir” diye konuştu.

RUHSATLAR İPTAL EDİLİR UYARISI

Tüm bu uyarıları dikkate almamaya devam eden çay ocaklarını ağır para cezalarıyla ruhsat iptaline kadar çok sayıda seçeneğin beklediğini söyleyen Kıvılcım, “Belediyemizin bu konuda idari para cezaları yüksektir. Kurallara uymayanlara ruhsat iptaline kadar yetki vardır. Lütfen kurallara uyalım. Ekmeğimizin peşine bakalım. Vatandaşımızın ısrarla çay içmesi ve diretmesi durumunda zabıta ve 155’i arayarak kendilerini koruma altına alsınlar” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2163 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter