30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’da ‘vefa’ dönemi
İçişleri Bakanlığının sokağa çıkma yasağı getirdiği 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için getirdiği “Vefa Sosyal Grubu’nun” kurulumu Lüleburgaz’da tamamlandı. Lüleburgaz’daki 23 mahalle, 31 köy ve belde mahallelerinde Vefa Sosyal Destek Grupları görevlendirildi.
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:23

Tansu Edip GÖKBUDAK

İçişleri Bakanlığı’nın yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından talimatını verdiği “Vefa Sosyal Destek Grubu” Lüleburgaz’da kuruldu.

Lüleburgaz’daki 23 mahalle, 3 belde ve 31 köydeki bütün muhtarların görevlendirildiği Vefa Sosyal Grupları muhtarlar, azalar, imamlar ve kamu kurumlarındaki görevlilerden oluştu.

TARAMA FAALİYETİ BAŞLADI

Lüleburgaz Kaymakamlığı’nın koordinesinde önceki gün kurulan gruplar Pazartesi günü itibariyle tarama faaliyetlerine başladı.

Her grup, kendi köyü ve mahallesindeki evleri tek tek gezerek 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları tespit etmeye başladı. Daha sonra her mahalle ve köyde yaşayan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan kişilerden, alışveriş ihtiyacı olanlar listeye dahil edilecek. Yalnız yaşamayan ve yardıma ihtiyacı olmadığını söyleyen yaşlılar ise listeye dahil olmayacak.

HER YOLDAN ULAŞABİLECEKLER

Bu kapsamda belirlenen yaşlılar 155, 112, 156 numaralarından telefonla, muhtarları aracılığıyla ya da Kırklareli Valiliği’nin Açık Kapı hizmeti aracılığıyla yetkililere ulaşabiliyor. Öte yandan dün itibariyle temel ihtiyaçları giderilmeye başlanan yaşlıların söz konusu uygulamadan memnun olduğu öğrenilirken, evlere giden yetkililer yaşlılara sürekli olarak dışarı çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

 

Bu haber 1513 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter