30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Muhtardan apartman ilaçlama hizmeti
Yıldız Mahallesi’nde muhtar Ümit Öztürk tarafından alınan ilaçlama pompası sayesinde, talep eden mahalle sakinleri apartmanlarını ücretsiz ilaçlatabiliyor. Muhtar Öztürk; “Şimdiye kadar 100’den fazla apartmanda ilaçlama çalışması gerçekleştirildi” dedi.
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:24

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Yıldız Mahallesi’nde yeni tip koronavirüse karşı apartmanların ve sağlık ocaklarının ilaçlama çalışmaları muhtar tarafından alınan ilaçlama pompası ile yapılıyor.

Yıldız Mahallesi Muhtarı Ümit Öztürk, mahalle halkının apartmanlarında koronavirüse karşı tedbir alması amacıyla ilaçlama pompası alarak mahallelinin kullanımına sundu.

Mahalle sakinlerinin apartmanlarını ilaçlamak istediklerinde kendisine ulaşarak ilaçlama pompasını temin edebileceklerini belirten Muhtar Öztürk; “Belediyemiz gerekli ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Her şeyi devletten ve belediyeden beklememek adına böyle bir dönemde ben de muhtar olarak mahalle halkımızın sağlığı için ilaçlama pompası aldım. Apartmanlarını ilaçlatmak isteyen vatandaşlar apartman yöneticileri vasıtasıyla bizlere ulaşarak muhtarlık ofisinden pompayı alıyor. Apartmanlarını ilaçladıktan sonra pompayı geri bırakıyorlar. Şimdiye kadar 100’den fazla apartmanda ilaçlama çalışması gerçekleştirildi. Mahallemizdeki 2 sağlık ocağı ve diğer kamu kurumları da ilaçlandı” dedi.

“HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM”

Muhtarlıktan aldıkları ilaçlama pompası ile apartmanı ilaçlayan apartman yöneticisi İrfan Karakaya da; “Her şeyi devletten beklememek lazım. Biz de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Muhtarımız da böyle bir iş yaptı. Apartmanımız temizledik, sonra bu pompayı götürüp teslim edeceğiz. 16 dairelik bir apartmanımızda her katı ilaçladık. Uygulamadan çok memnunuz. Her apartmanın ilaçlama konusunda muhtarlığa başvurması yeterli” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bu haber 1189 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter