30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclis nikah salonunda toplanacak
Lüleburgaz Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı koronavirüs salgını nedeniyle belediyenin nikah salonunda tek oturumda yapılacak. Belediyenin ilgili müdürlüklerinin de katılmayacağı meclis toplantısında meclis üyeleri aralarında birer sıra boşluklu düzenle oturacak.
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:25

Tansu Edip GÖKBUDAK

Türkiye’de yeni tip koronavirüsün her geçen gün yayılması sonucu vatandaşların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları da önlemlerini sıklaştırmaya başladı. İlk olarak bütün belediye personeline herhangi bir hastalık belirtisi durumunda takmaları için maske ve eldiven dağıtan, ardından vatandaşları belediye işlemleri için hizmet binasına sırayla almaya başlayarak teması en aza indiren belediyede şimdi de meclis toplantısıyla ilgili tarihi bir karar alındı.

SALGINA KARŞI ÖNLEM

Bütün etkinliklerin iptal edildiği ya da ertelendiği Lüleburgaz’da, pek çok çalışma salgın nedeniyle yarım kalırken, meclisten geçmesi gereken kararlar için Nisan ayı olağan toplantısının yapılacağı öğrenildi. Ancak salgının yayılmaması için meclis toplantısının Pazartesi günü yapılan görüşmeler sonucunda Lüleburgaz Belediye Hizmet Binası Nikah Salonu’nda yapılmasına karar verildi.

HAMAM UYGUN DEĞİL

Halihazırdaki Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi Hamamı’ndaki Meclis Toplantı Salonu’nda meclis üyelerinin aralarına mesafe koyamayacak şekilde olması nedeniyle bu kararın alındığı öğrenildi. Nikah Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantının da tek oturumda yapılacağı ve meclis üyelerinin en az 1’er metre aralıklarla oturacağı belirtildi. Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1 Nisan Çarşamba günü saat 18.00’da toplanacak.

Bu haber 524 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter