30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Zabıtadan market denetimi
Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İçişleri Bakanlığı’nın marketlerle ilgili genelgesinden sonra harekete geçti. Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki marketleri kontrol ederek açık satılan ürünlerin paketlenmesinden müşterilerin markete sırayla girme kuralına uyulup uyulmadığına kadar birçok noktada incelemelerde bulundu.
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:27

Tansu Edip GÖKBUDAK

İçişleri Bakanlığı’nın marketlerin açılış kapanış saatlerini 09.00 ile 21.00 arasında olması, markette aynı anda bulunan müşteri sayısının marketin büyüklüğünün 10’da biri kadar olması yönündeki genelgesinin ardından Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde denetim yaptı. Özellikle vatandaşların yoğun bulunduğu yerlerdeki marketleri inceleyen zabıta ekipleri, kurallara uyulması konusunda ikazlarda bulundu.

SOSYAL MESAFE HATIRLATMASI

Market içinde metrekarenin 10’da biri kadar müşteri bulunması yönündeki kararı market yetkililerine anlatan zabıta, bunun yanı sıra ekmek, meyve ve sebze gibi ürünlerin de paketlenmesi yönünde uyarıda bulundu. Hiçbir gıda maddesinin açıkta satılmaması konusunda uyarılarda bulunan ekipler, alışveriş yapan vatandaşları da sosyal mesafe olan 1 metre uzaklık kuralına uymaları konusunda uyardı.

 

Bu haber 948 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter