30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kent Konseyi’nden destek mesajı
“Üzerimize düşen her göreve evet”
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:29

Lüleburgaz Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun yayınladığı yeni tip koronavirüsle mücadeleye katılma çağrısına evet dedi. Lüleburgaz Kent Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada, destek vermeye hazır olunduğu belirtilerek “Ortak aklın ve güçlü toplumsal dayanışmanın önemini bir kez daha vurgulayarak üzerimize düşen her göreve evet dediğimizi ilan ediyoruz” denildi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Kent Konseyi yeni tip koronavirüse karşı devletin verdiği mücadeleye destek olacaklarını açıkladı. Manifesto şeklinde yayınlanan basın açıklamasında Lüleburgaz Kent Konseyi, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumların aldıkları kararları desteklediklerini açıkladı.

“MİNNETTARIZ”

Açıklamada, zorlu süreçte en ön safta yer alarak sağlığımız için canla başla mücadele eden sağlık personeline minnettar olunduğu belirtildi. Bunun yanı sıra temizlik işçilerinden genel toplum sağlığına ve ihtiyaç duyan tüm kesime destek sunan kamu çalışanlarına da minnettar olduğunun belirtildiği yazıda, “İhtiyaçlara cevap vermek üzere üretimi ve dağıtımı sürdürenlere evlere kadar uzanan destekleri ve önlemleri yerine getirmekte görev alanlara da ayrıca teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

TEST SAYILARI ARTIRILMALI

Tüm bu desteklerin yanı sıra önlemlerin artırılmasının zorunlu bir ihtiyaç olduğu ve test sayılarının artırılması gerektiğine vurgu yapıldığı açıklamada, “Toplum sağlığını korumak için alınacak önlemlerin artırılması, öncelikle uygulanan test sayılarının arttırılması, genel hijyenin sağlanması, yaşamın sürdürülmesi ve günlük doğal ihtiyaçların karşılanması bir zorunluluktur. Ayrıca üretimin ve dağıtım zincirlerinin devam edebilmesi için gereken önlemlerin alınması da büyük önem taşımaktadır. Bu zorlu süreç ancak Kent Konseyleri’nin temel felsefesi olan işbirliği şeffaflık, ortak akıl ve merkezi yönetim ile yerel yönetimlerimizin dayanışmasıyla aşılabilir. Tüm kurumların mümkün olan en geniş demokratik katılım mekanizmalarını işletmesi, kriz masalarının kent konseylerimize bilgi aktarımında bulunarak STK’ların ve gönüllülerimizin dayanışma ağlarının moral ve insani kaynaklardan yararlanmasını istiyor, bekliyoruz.” denildi.

“BİLGİ KİRLİLİĞİYLE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Lüleburgaz Kent Konseyi açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı, “Lüleburgaz Kent Konseyi olarak tüm tedbirlere uyulması konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edecek, bilgi kirliliğiyle mücadele edeceğiz. Valilikler, kaymakamlıklar ve belediyelerin bu zor dönemdeki yükünü hafifletmek amacıyla risk grubunda bulunan yaş almış vatandaşlarımıza yalnız yaşayan ijhtiyaç sahiplerine, çeşitli sosyal gruptaki yoksullara, çocuklara ve sahipsiz hayvanlara destek vermeye gönüllüyüz.”

 

Bu haber 451 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter