14 Ağustos 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
 “Elektrik faturaları 3 ay faizsiz ertelenmeli”
Lüleburgaz # 22 Mayıs 2020 Cuma 07:34

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, son dönemde tartışmalara neden olan elektrik faturaları ile ilgili açıklama yaptı.

Gaytancıoğlu; “Elektrik zorunlu bir ihtiyaçtır. CHP olarak bu ihtiyacın devlet eliyle karşılanması gerektiğine inandığımız için elektrik dağıtımlarının özelleştirilmesine karşı çıkmıştık. Yaşadığımız salgın günlerinde haklılığımız bir kez daha ortaya çıktı. Dağıtım özelleştirmelerinden sonra vatandaşın lehine olan, daha önceye göre daha iyi yapılan hiçbir şey yoktur. Ne elektrik kesintileri azalmış ne de vatandaşı memnun edecek herhangi bir gelişme olmuştur. Yüksek miktarlarda gelen elektrik faturalarının, vatandaşımızın yaşadığı mağduriyetlerin sorumlusu AKP’dir. Son yıllarda elektrik en çok zamlanan ürünlerden bir tanesi olmuştur” dedi.

YÜKSEK GELEN ELEKTRİK FATURALARI

Vatandaşa belki de hiç kullanmadığı elektrik için geçmiş tüketimlerine bakılarak faturalar çıkarıldığını belirten Gaytancıoğlu; “AKP Genel Başkanı faturalar geçmiş tüketimlere göre düzenlenecek dedi de “3 ay ödenmeyecek” diyemedi. Çünkü dertleri vatandaş değil. Elektrik faturaları vatandaşa geliyor. Belki hiç gitmediği evine, belki hiç açmadığı salgın nedeniyle açamadığı dükkânına fatura geliyor ve ‘öde’ deniyor. Vatandaşımız bu dönemde rahat edeceğine kullanmadığı elektriğin de parasını vermeye mahkûm ediliyor” ifadelerini kullandı.

“EN AZ ÜÇ AY FAİZSİZ OLARAK ERTELENMELİDİR”

Elektrik faturaları konusunda bir öneride bulunan Gaytancıoğlu; “Bizim önerimiz şudur: En az üç ay elektrik faturaları faizsiz olarak ertelenmelidir.  Pandemi nedeniyle işini kaybeden, iş yerleri açamayan mağdur olan her vatandaşımızın elektrik, doğalgaz, su gibi temel hakkı olan ihtiyaçlarının bedelleri hükümet tarafından ödenmelidir” dedi.

 

 

 

 

Bu haber 599 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter