14 Ağustos 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tedbirlere uymayanlara ceza yağdı!
4 günde 122 bin 850 TL…
Lüleburgaz # 22 Mayıs 2020 Cuma 07:38

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı, koronavirüs tedbirlerine uymayan vatandaşlara ceza yağdırdı. 15 ile 19 Mayıs arasında yapılan denetimlerde toplam 122 bin 860 TL’lik ceza kesildi. Kesilen cezalar arasında en dikkat çekenleri ise otomobil içinde maskesiz yakalanan uyuşturucu tacirleriyle, ambulansla yazlığına giden karı kocaya kesilen ceza oldu.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte rehavete kapılan vatandaşları engellemek için koronavirüs denetimlerini sıklaştırdı.

Devriye faaliyetlerini artıran ekipler bu kapsamda sosyal mesafesiz piknik yapandan maske takmayana, yazlığına gizlice ambulansla gitmeye çalışandan denize giren vatandaşlara kadar çok sayıda kişiye ceza yağdırdı.

Jandarmanın, İl Umumi Hıfzıssıhha Kanunu çerçevesinde 4 günde kestiği cezanın toplam miktarı ise 122 bin 850 TL’ye ulaştı.

FIRINDA MASKE TAKMADI

Jandarmanın kestiği cezalardan bazıları şöyle;

Babaeski’nin Alpullu Beldesi’nde iki ayrı fırında çalışan D.E.Ç. ile İ.M.C’nin maske ve eldiven takmadan çalıştığı tespit edildi. Bunun üzerine jandarma ekipleri iki ayrı fırındaki iki farklı kişiye 3 bin 150 TL’şer para cezası kesti.

SAHİLDE YÜRÜDÜLER CEZAYI YEDİLER

Demirköy’ün Beğendik köyünde gerçekleştirilen önleyici kolluk devriyesi sırasında M.İ, A.Ö, N.K. ve M.O’nun sahil kenarında yürüyüş ve piknik yaptığı tespit edildi. Kişiler hakkında ilgili kanunlar gereğince toplam 12 bin 600 TL’lik yaptırım uygulandı.

DENİZE GİRENLERİN CEBİ YANDI

Öte yandan İğneda’da denize girenlere de ceza yazıldı.

16 Mayıs gününde gerçekleştirilen önleyici denetimler kapsamında denize girdiği tespit edilen 6 farklı kişiye toplam 18 bin 900 TL idari para cezası kesildi.

ZEHİR TACİRLERİNE VİRÜS CEZASI

Tüm bunların yanı sıra en dikkat çeken ceza ise Lüleburgaz ve Vize’de yakalanan uyuşturucu tacirlerine verilen cezalar oldu.

Araçları içinde uyuşturucu maddeyle yakalanan zehir tacirleri, adli işlemlerin yanı sıra maske takmayıp sosyal mesafeye uymadıkları için de ceza yedi. Uyuşturucu tacirlerine toplam 25 bin 200 TL idari para cezası kesildi.

 

     

 

Bu haber 6953 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter