04 Ağustos 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Virüsün 'düğün' zararı!
Koronavirüs salgını birçok sektörü olduğu gibi düğün sektörünü de vurdu. Sadece Lüleburgaz’da 45 nikahın ertelendiği öğrenilirken, bu ertelemenin işletmelere maliyeti 1 milyon TL’yi buldu. Bu rakamın ertelenen sünnet düğünlerinin de eklenmesiyle birlikte 3 milyon TL’ye kadar dayandığı öğrenildi.
Lüleburgaz # 23 Mayıs 2020 Cumartesi 08:41

Tansu Edip GÖKBUDAK

Kırklareli il genelinde ikinci bir karara kadar tüm düğünlerin iptal edilmesiyle birlikte peş peşe nikah ve düğün ertelemeleri yaşanmaya başladı.

Kırklareli’nin en fazla nüfusa sahip Lüleburgaz’da ise dünya evine girmeyi planlayan 45 çiftin, salgın nedeniyle düğünlerini Eylül ve Ekim aylarına ertelediği öğrenildi. Yaşanan bu ertelemelerle birlikte düğün salonu ve kır bahçesi işletmecileri para kazanmadan kaybetmeye başladı.

ZARAR BÜYÜK

Geçtiğimiz yılın ardından bu sezona büyük ümitlerle hazırlanan düğün işletmecileri, koronavirüs salgını sonrası derin bir ekonomik çıkmaza girdi. Son olarak Kırklareli Valiliği’nce ikinci bir karara kadar düğünlerin yasaklanmasıyla birlikte bu belirsizlik daha da arttı.

KAYIP 3 MİLYONA ULAŞTI

Gelir kazanmadan mevcut sermayelerinde de yaklaşık yüzde 70 küçülme yaşadığı öğrenilen düğün işletmecilerinin kaybının ise en az 1 milyon TL’ye ulaştığı öğrenildi. Evlilik düğünlerinin yanında ertelenen sünnet düğünlerinin de eklenmesiyle birlikte bu rakamın 3 milyon TL’ye ulaştığı tahmin ediliyor.

EYLÜL’DE HER GÜN DÜĞÜN

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi’nde nikahlarını erteleyen 45 çiftin de düğünlerini en erken önümüzdeki Eylül ayına aldığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre Eylül ayında yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle düğün işletmelerinin hemen hemen her gün bir düğüne ev sahipliği yapacağı belirtildi.

 

 

 

Bu haber 5155 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter