11 Ağustos 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz denetlendi!
27 kriter soruldu… Nikahta denetlendiler…
Lüleburgaz # 09 Temmuz 2020 Perşembe 07:44

Türkiye genelinde dün gerçekleştirilen koronavirüs denetimleri kapsamında Lüleburgaz’da yaklaşık 500 nokta denetlendi. Meslek kollarına göre kurulan 26 farklı komisyon, ilgili oldukları alanlar dahilinde denetimlerini gerçekleştirdi. Lüleburgaz Belediyesi’nin de aralarında olduğu denetimlerde kurum ve kuruluşların belirlenen 27 koronavirüs kriterine uyup uymadığı incelendi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği yazı doğrultusunda dün Lüleburgaz’da koronavirüs tedbir denetimleri gerçekleştirildi. İlçede kurulan 26 farklı komisyon, sokak sokak gezerek kurum ve kuruluşlardaki tedbirlerin ne derece uygulandığını inceledi.

Bu kapsamda polis, zabıta, Sağlık Bakanlığı görelilerinden oluşan komisyon ekipleri ilçenin dört bir yanına dağıldı.

Ticari taksiler, pazar yerleri, nikah salonu, lokanta, düğün salonu, camiler, toplu ulaşım araçları, alışveriş merkezleri gibi yerleri tek tek gezen ekipler, gittikleri yerlerde bakanlığın belirlediği 27 adet Covid19 tedbir kriterinin yerine getirilip getirilmediğini inceledi.

FİZİKSEL MESAFEYE DİKKAT ETTİLER

Ekipler bu doğrultuda özellikle toplumla iç içe bulunan kahvehane, lokanta ve Lüleburgaz Belediyesi hizmet binası gibi halkla iç içe olan yerlerde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilip edilmediğini not aldı.

Öte yandan komisyon üyelerinin denetlediği Lüleburgaz Belediyesi’nin 27 kriterin tamamını karşıladığı öğrenildi. Belediye hizmet binasındaki tüm birimleri gezen ekipler, kriterlerin yerine getirildiğini gözlemledi.

Tüm bunların yanı sıra ekiplerin denetimine bir çiftin nikahı da dahil oldu.

Lüleburgaz Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Sedat Kırkıl’ın kıydığı nikahı denetleyen ekipler, nikah salonunda fiziksel mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulduğunu tespit etti.

 

Bu haber 3366 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter