24 Temmuz 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vekilden ‘esnafa karşılıksız nakit’ sorusu
CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a esna Kurban Bayramı öncesinde karşılıksız nakit yardımı yapılıp yapılmayacağını sordu.
Kırklareli # 30 Temmuz 2020 Perşembe 07:36

Pandemiden dolayı esnafların müşteri yoğunluğu ve iş hacminin daraldığını belirten Gündoğdu, esnafın kira, vergi ve borçlarını ödeyemez hale geldiğini belirtti.

Bu nedenle esnafın yeniden ayağa kalkabilmesi ve Kurban Bayramı’nı rahat geçirebilmesi için karşılıksız nakit desteğine ihtiyacı bulunduğunu savunan Gündoğdu, Bakan Albayrak’a; “Kurban Bayramı öncesi esnafımızın biraz olsun nefes almasını sağlayacak Karşılıksız Nakit Yardım yapılacak mıdır, yapılacak ise nakit yardımlar ne zaman, ne kadar olacaktır? 2020 Temmuz ayından itibaren vergi ve SGK primlerinin ödemeleri yeniden başlıyor. Ancak esnafımız daha belini doğrultamadı ve bu borçları ödeyecek durumda değil. Temmuz ayından itibaren yıl sonuna kadar ödenmesi gereken vergi ve primler 2021 yılından başlamak üzere taksitle ödenebilmesi için çalışmalar yapılıyor mu, yapılmıyor ise eski iş hacmini henüz yakalayamayan esnafımız vergilerini nasıl ödeyecektir? Kirasını ödeyemeyen, icra korkusuyla yaşayan ve ödenmeyen kiraları nedeniyle tahliye durumunda kalan esnafımıza Kira Yardımı yapmayı düşünüyor musunuz?” sorularını yöneltti.

 

 

 

Bu haber 725 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter