24 Temmuz 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Gıda Arzı Güvenliği Merkezi kurulacak
Kırklareli Üniversitesi’nde ‘Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi’ kurulması için çalışmalar devam ediyor.
Kırklareli # 30 Temmuz 2020 Perşembe 07:46

Haber Merkezi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma” projesi kapsamında “Gıda, tarım ve hayvancılık” alanlarında ihtisaslaşacak olan ilgili üniversiteler arasına alınan Kırklareli Üniversitesi’nde Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulacak.

Kırklareli Üniversitesi koordinatörlüğünde, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ortaklığında kurulması planlanan “Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi” için KLÜ bünyesinde, Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür başkanlığında bugüne kadar 5 ayrı toplantı yapıldı.

Son olarak 28 Temmuz Salı günü gerçekleştirilen toplantıya Rektör Şengörür’ün yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Şanlıdere Aloğlu, dekan yardımcıları ve öğretim üyeleri katıldı.

 

 

Bu haber 904 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter