16 Haziran 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Havsa’daki fabrikada karantina
Edirne # 16 Eylül 2020 Çarşamba 06:24

Haber Merkezi

Edirne'nin Havsa ilçesinde bulunan Kilim Mensucat Fabrikası'nın konfeksiyon bölümünün 14 gün süreyle karantinaya alınarak kapatıldığı iddia edildi.

Fabrikada iki çalışanda Covid-19 tespit edilmesi üzerine 14 gün süreyle karantina uygulanacağı, diğer bölümlerde gerekli tedbirler alınarak faaliyete devam edileceği öğrenildi.

Hudut Gazetesi’ne konuşan DİSK'e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Testici; "Sendikamızın örgütlü olduğu Kilim Mensucat Fabrikası işyerinde iki arkadaşımızda Covid 19 tespit edilmiştir. İşyeri konfeksiyon ve iplik olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Konfeksiyon bölümünde 330, iplik bölümünde ise 140 kişi çalışmakta. Covid 19 testi pozitif çıkan çalışanlarımız konfeksiyon bölümündendir. Bu bölümde çalışan bir arkadaşımızın Havsa Şerbettar Köyü'nde düğün töreni olmuştur ve düğüne giden arkadaşlarımızda Covid 19 tespit edilmiştir. Konfeksiyon bölümü 8 Eylül 2020 tarihinden itibaren 14 günlük karantina kapsamında kapatılmıştır. İplik bölümü ise Sağlık Bakanlığı tarafından incelenmiş, sosyal mesafe ve önlemler alınmış olup çalışmaya devam edecektir. Konfeksiyon bölümünde şu ana kadar toplam 30 üzerinde covid 19 tespit edilen arkadaşımız var. Covid 19 yakalanan arkadaşlarımız ile irtibat halindeyiz şu ana kadar durumu ciddi arkadaşımız yoktur” dedi.

 

Bu haber 1008 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter