26 Eylül 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Almanya’dan pedalladı Lüleburgaz’da konakladı
Lüleburgaz # 16 Eylül 2020 Çarşamba 06:32

Çınar TÜRKMEN

Ağustos ayında Almanya’dan bisikletiyle yola çıkan 46 yaşındaki Recai Pak, Lüleburgaz’da konakladı.

Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra konaklamak için Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’ne gelen Pak, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı tutumuna tepki olarak Türk Bayrağı projesine başladığını kaydetti.

Pak; “Ağustosun ilk haftasında pedal çevirmeye başladım. Avrupalılar bize karşı ne yazık ki arkadaşlığı iyi yapmıyor. Verdikleri sözleri tutmuyorlar. Ben de bu durumdan etkilenip Avrupa Projesi diye bir şey yapmaya karar verdim. Bayrağımızın kırmızı kumaşını Avusturya’dan aldım. İpliğini Slovakya’dan, ay ve yıldızının kumaşını Macaristan’dan aldım. Bayrağın çubuğunu Sırbistan’dan aldım. Bulgaristan’da da yaptırdım. 2 metreye 1.5 metre genişliğinde. Bayrağımızın ipini alırken bile aldığım kişilere Türk Bayrağı’nı yapacağımı söyledim. Hepsi de isteyerek yaptı bayrağımızı. Bayrağımızı Bulgaristan’da tamamladıktan sonra taktım. Türkiye sınırını geçerken çok sevinenler oldu” dedi.

Lüleburgaz’da 1 gün konaklayıp Türkiye turu yapacağını söyleyen Pak, amacının Türk insanını Avrupa’ya anlatmak olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber 794 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter