26 Eylül 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İyiye gitmiyor!
Lüleburgaz’da Hayat Eve Sığar uygulamasının gösterdiği risk haritası günden güne ‘kırmızı’ renk alıyor. Riske ve kesilen cezalara rağmen maskesiz dolaşanların sayısı da azımsanamayacak cinsten.
Lüleburgaz # 16 Eylül 2020 Çarşamba 07:00

Mustafa KARAKAYA

Hayat Eve Sığar uygulamasının dünkü verilerine göre Lüleburgaz’daki koronavirüs riski, yaklaşık 10 gün önceki haritada görülenden daha fazla.

Son olarak 3 Eylül’de İstanbul Caddesi’nde cep telefonu ile Hayat Eve Sığar uygulamasında gözlemlediğimiz riskli alanlar, 12 günde artış gösterdi.

Uygulamanın dün (15 Eylül) saat 13:00 sıralarında gösterdiği haritaya göre, 8 Kasım Mahallesi Millet Caddesi civarı, Kurtuluş Mahallesi Kurtuluş Parkı civarı, İstasyon Caddesi Işıklar mevkii, Fatih Caddesi-İstanbul Caddesi kesişimi Yaman Otel mevkii, Yılmaz Mahallesi Set Sokak eski kamyon garajı civarında kırmızı renkte gösterilen riskli alanların 3 Eylül’e oranla arttığı görüldü.

Tüm bu risklere ve kesilen cezalara karşın dün İstanbul Caddesi ve kalabalığın yoğun olduğu bazı bölgelerde yaptığımız gözlemlerde maske takmayanların olduğu görüldü.

 

 

 

 

Bu haber 9478 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter