17 Ocak 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Yüz yüze olmasa da coşku ve heyecan içindeyiz”
Kırklareli # 17 Ekim 2020 Cumartesi 06:11

Haber Merkezi

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında öğrenciler, akademik ve idari personele seslendi.

Şengörür; “Yüz yüze olmasa da uzaktan eğitim şeklinde yeni bir akademik yıla başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Kırklareli Üniversitesi olarak geçen bahar döneminde uzaktan eğitim yoluyla eğitim ve öğretimi sürdürmede başarılı bir süreç geçirdik. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hangi zor durum altında olursak olalım, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha iyi yetişmeleri, vatanına, milletine yararlı bireyler olmaları ve Ülkemizi daha ilerilere taşımaları için eğitimlerini en iyi şekilde almaları noktasında elimizden gelen tüm çabayı göstermek öncelikli vazifemizdir. Tüm dünyada ve Ülkemizde yaşanan koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın tavsiyeleri üzerine, Üniversitemiz Senatosu tarafından alınan karar doğrultusunda 2020-2021 Akademik Yılı Güz Dönemi’ne uzaktan eğitim yöntemiyle başladık” dedi.

“BU SALGINI HEP BİRLİKTE YENECEĞİZ”

Şengörür şöyle devam etti; “Eğitim ve öğretim için fiziksel, donanımsal ve sosyal imkânlarla en uygun ortamları sunduğumuz kampüsünüzün özlemi içerisindesiniz. Bu zorlu süreçte, sizlerin ve yakınlarınızın sağlığını ön planda tutarak, akademik ve idari kadromuzla elimizden gelen her türlü gayreti göstermekteyiz. Uzaktan öğretim yöntemiyle derslerimize devam ediyor ve bu ortamda sizlere en kaliteli eğitimi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sahip olduğumuz uzaktan eğitim altyapısıyla birlikte akademik ve idari kadromuzun tecrübesiyle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nı da başarılı bir şekilde geçireceğiz. Alacağımız önlemler ve kararlı duruşla bu zor günleri en yakın zamanda atlatacağımıza, ülkemizin ve toplumumuzun tüm kesimlerinin dayanışmasıyla bu salgını hep birlikte yeneceğimize olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle 12 Ekim itibarıyla başlamış olan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize başarılar getirmesini diliyor, çalışanlarımıza, tüm eğitim camiasına ve ülkemize sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

 

 

 

Bu haber 997 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter