17 Ocak 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yaralı baykuşa eski muhtar sahip çıktı!
Lüleburgaz Eskitaşlı köyünde elektrik tellerine çarparak yaralanan baykuş, önceki köy muhtarı Selami Tezcan tarafından bulunarak korumaya alındı. Tezcan; “Kukumav diyoruz biz bunlara. Aldığımda hareketsiz haldeydi. Ama tedaviye ihtiyacı olabilir, biz bunu yapamayız” diye konuştu.
Lüleburgaz # 17 Ekim 2020 Cumartesi 06:16

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Eskitaşlı köyünde elektrik tellerine çarptıktan sonra düşerek yaralanan baykuşa eski muhtar Selami Tezcan sahip çıktı.

Köyün önceki muhtarı Tezcan, 15 Ekim’de evinde otururken mezarlığın yanındaki elektrik tellerinden gelen sesi duyarak dışarı çıktı.

Elektrik trafosuna yaklaştığında yerde çırpınan baykuşu gören Tezcan, kuşu alarak bahçesine getirdi.

Uçamayan kuşun kanadından yaralı olduğunu fark eden Tezcan, ona su içirip, et yedirerek besledi.

“BAKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sabah kalktığında kuşun daha iyi durumda olduğunu ancak kanadındaki sorun nedeniyle uçamadığını söyleyen Tezcan; “Akşam 21:00 sıralarında otururken bir ses geldi. Elektrikler gidip geldi. Trafoya doğru baktık. Trafonun orada bir şey olduğunu fark ettik. Gittim baktım baykuş, kukumav diyoruz biz bunlara. Aldığımda hareketsiz haldeydi. Kendine geldi, sağlığı iyi durumda ama kanadında problem var. Elektrik çarptığını düşünüyoruz. Suyunu verdik, parça et verdik” diye konuştu.

Tezcan son olarak; “Kendi kendine iyileşirse yeniden doğaya bırakmayı düşünüyoruz. İyileşmezse de bakımına devam edeceğiz. Ama tedaviye ihtiyacı olabilir, biz bunu yapamayız” ifadelerini kullandı.

 

 

 


 

 

 

Bu haber 1915 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter