20 Ocak 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Arka arkaya karantina kararları!
Kırklareli’nin ardından Lüleburgaz, Babaeski ve Pınarhisar’da da karantina kararları arka arkaya geldi. Öte yandan bazı sitelerin bahçesinde çocukların sosyal mesafe kuralına uymadan oyun oynadıkları gerekçesi ile sitelere güvenlik kamerası zorunluluğu getirildi.
Kırklareli # 17 Ekim 2020 Cumartesi 06:25

Mustafa KARAKAYA

Kırklareli genelinde koronavirüs vakalarının hızla artması üzerine karantina kararları arka arkaya geldi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Babaeski’nin Taşağıl köyü ile Büyükmandıra beldesindeki Bağlar Sokağı ve Pınarhisar’da Camikebir Mahallesi’nde bir ev için İl Hıfzıssıhha Kurulunca 14 günlük karantina kararı alındı.

Kırklareli Valiliği'nden yapılan açıklamada, Yıldırım Mahallesi'nde bir apartman için İl Hıfzıssıhha Kurulunca 14 günlük karantina kararı alındığı belirtildi.

Karantina kararına uymayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.  

SİTELER GÜVENLİK KAMERASI ZORUNLULUĞU

Öte yandan, kurul kararında, bazı sitelerin bahçesinde çocukların kontrolsüz olarak sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uymadan oyun oynadığı ve birbirlerine Kovid-19 bulaştırdığı tespit edildiği, bu nedenle site yönetimleri tarafından Kovid-19 bulaştırıcılığının önlenmesine yönelik gerekli tedbirlerin eksiksiz şekilde alınması, yeterli sayıda kameraya sahip görüntü kayıt sisteminin temin edilmesi, kameraların site girişlerini ve site avlularını tamamen görecek şekilde montajının yapılması, görüntülerin kayıt altına alınması, görüntü kayıtlarının kolluk kuvvetleri ve filyasyon ekipleriyle paylaşılması hususları da yer aldı.

 

 

 

Bu haber 8828 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter