24 Temmuz 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kıyıköy Avrupa’ya açılıyor
Kırklareli # 21 Kasım 2020 Cumartesi 07:45

Çınar TÜRKMEN

Kıyıköy Doğa Sporları Kulübü Derneği (KIYIDOSK), 80 genci ücretsiz bir şekilde yurt dışına gönderecek ve 150 yabancı genci de Kıyıköy’de misafir edecek.

Derneğin hazırladığı Erasmus+ projeleri, Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından hibelendirildi.

Derneğin, her zaman çeşitliliğe değer veren insanların, sivil toplumun ve kurumların aktif katılımı ile büyümeye ve gelişmeye katkıda bulunmak için kurulduğunu dile getiren Dernek Başkanı Oktay Yatkın: “Bundan sadece 1 buçuk yıl önce, başta Kıyıköy olmak üzere toplumumuz yararına faaliyette bulunmak, gençliğe yol göstermek, yeni eğitim ve gelişim fırsatları yaratmak için bu yola çıktık. Fikrimizi paylaştığımız ve bizi destekleyen insanlar olduğu kadar bu sürecin sandığımız kadar kolay olmadığını belirten insanlar da oldu. Bizim için, değişimin bir parçası olmak önemliydi. Bu nedenle vazgeçmedik ve derneğimizi kurduk. Çalışmalarımıza Kıyıköy’ün ve bölgemizin sorunlarını, insanların ihtiyaçlarını belirlemek ile başladık. Çünkü biz sadece kağıt üstünde olan bir dernek değil, toplum içinde, toplum için bir kurum olmak istedik. Kurulduğumuz günden itibaren kısıtlı imkanlarımıza rağmen meyve verecek ağaçlarımızı dikmeye başladık.” dedi.

Proje ile aynı zamanda Kıyıköy’ü yabancı turistler için de bir cazibe merkezi haline getirmek istediklerini kaydeden Yatkın: “Kısa sürede, gençlik projeleri alanında diğer köklü sivil toplum kuruluşlarından daha büyük bir başarıya sahip olduk. Yazdığımız Erasmus+ projeleri, Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından hibelendirildi. 2’si koordinatörlük olmak üzere, 22 projenin içerisinde bulunuyoruz. Bu kapsamda, başta Kıyıköylü gençler olmak üzere 80 genci yurt dışına göndereceğiz, 150 tane yabancı genci de 3 ay süreyle Kıyıköy’de misafir edeceğiz. Trakya’nın incisi Kıyıköy’ün ismini Avrupa’da da en iyi şekilde temsil etmek, aynı zamanda Kıyıköy’ü yabancı turistler için de bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Oktay Yatkın, Kıyıköy Belediyesi Başkanı Ender Sevinç’i de ziyaret ederek, Kıyıköy için gelecek projeler ve verilebilecek destekler hakkında konuştular.

 

Bu haber 718 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter