24 Temmuz 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
OSB’de 3 bin 470 kişilik ek istihdam
Kırklareli # 21 Kasım 2020 Cumartesi 06:48

Haber Merkezi

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde son 4 ayda 19 yatırımcı firmaya toplam 605 bin 688 metrekare sanayi parseli tahsisi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Kırklareli OSB’deki yatırımlar hakkında bilgi veren Vali Bilgin, son gerçekleştirilen tahsislerle birlikte yatırımcıların bölgeye 2 milyar 97 milyon 991 bin 560 TL değerinde ek yatırım gerçekleştireceğini ve 3 bin 470 kişilik ek istihdam imkanı sağlanacağını belirtti.

OKUL İHALE AŞAMASINDA

OSB’de kurulacak meslek lisesi hakkında da bilgi veren Bilgin:”50 bin metrekare alan üzerine 16 derslikli, üç atölye ve spor salonundan oluşan gıda, makine ve kimya bölümlerinin açılacağı meslek lisesi ile ilgili konsept proje M.E.B tarafından onaylanmış, ihale süreci devam etmektedir” dedi.

Bilgin devamında: “Bu avantajların yanı sıra; Kırklareli OSB, onaylanan yeni Revizyon İmar Planıyla katılımcılarına sağladığı avantajlarına bir yenisini daha eklenmiştir. Yeni imar planında Kırklareli OSB'de yapılaşma şartı olan KAKS yüzde 70 iken yüzde 100’e çıkarılmış, bu sayede Kırklareli OSB katılımcıları önceki yapılaşma haklarına ilave olarak fazladan yüzde 30 imar hakkına sahip olmuşlardır. Kırklareli OSB’nin güçlü altyapısının desteklenerek cazibesinin arttırılması ve görünürlüğün sağlanması amacıyla giriş tak tasarımı, firma totemleri ile yönlendirme tabelaları ve trafik işaretleri çevre düzenlemesi, güvenlik kamera sistemleri, ağaçlandırma ve peyzaj projelendirmeleri yapılmış, projenin ihale çalışması yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 746 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter